• facebook
 • rss
 • Wyróżnienia dla Wrocławia za seniorów

  wcrs/ inf. prasowa

  dodane 17.04.2015 14:45

  We Wrocławiu dużo dobrego dzieje się w tematyce senioralnej. Potwierdzeniem tej tezy jest wyróżnienie czterech wrocławskich inicjatyw w pierwszej edycji projektu „Złota Księga Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”.

  16 kwietnia przedstawiciele jednostek i organizacji, których działania zostały docenione, otrzymali gratulacje i wyróżnienia z rąk Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz.

  Projekt zorganizowany został przez Komisję ds. Osób Starszych działającą przy RPO. Jego intencją jest wypromowanie najbardziej wartościowych inicjatyw na rzecz seniorów, dotyczących m.in. wydłużania aktywności osób starszych, integracji międzypokoleniowej, tworzenia przyjaznej dla seniorów przestrzeni publicznej.

  Do Złotej Księgi zgłoszono ponad 100 projektów z całej Polski, z których wyróżniono 24. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie strategie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (dawniej CIRS) „Miasto Pokoleń” oraz „Miejsca Przyjazne Seniorom” (prowadzi je w ramach WCRS Wrocławskie Centrum Seniora) i po jednym projekcie Fundacji Dom Pokoju - „Rada Seniorów na wrocławskim Osiedlu Nadodrze” oraz Wrocławskiego Centrum Rozwoju Dziecka „Sztuka zmienia i łączy pokolenia”.

  Nagrodzeni z dumą i radością gratulowali sobie nawzajem. Podkreślali fakt, iż wpis do Złotej Księgi jest swego rodzaju zobowiązaniem do podejmowania nowych działań, pretendujących do wyróżnień, ale przede wszystkim społecznie użytecznych. Przyrzeczenia i pomysły padały zarówno w części oficjalnej uroczystości, jak i w kuluarowych rozmowach.

  Opisy wszystkich wyróżnionych projektów, a także szczegółowe informacje o przedsięwzięciu można znaleźć TUTAJ.


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół