• facebook
 • rss
 • Marsz dla Życia i Rodziny już 31 maja

  ib,ac

  dodane 05.05.2015 11:56

  Organizatorzy zapraszają do zaangażowania się w przygotowanie przedsięwzięcia wszystkich, którym leży na sercu troska o dobro i piękno rodzin.

  Marsz przejdzie ulicami Wrocławia już po raz szósty. Rozpocznie go uroczysta Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, odprawiona w kościele pw. św. Krzyża na Ostrowie Tumskim o 12.30. Po Eucharystii uczestnicy marszu przejdą na Wyspę Słodową, gdzie odbędzie się pełen rozmaitych atrakcji piknik (w planach m.in. występ zespołu N.O.E.).

  – Wychodząc na ulice Wrocławia chcemy dać świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny. Pragniemy też naszym świadectwem przypomnieć właściwy kierunek naszej troski – RODZINA powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych – tłumaczą organizatorzy.

  Jak można zaangażować się w dzieło? Co roku marsz poprzedzony jest rozmaitymi wydarzeniami – spotkaniami modlitewnymi, konkursami, prelekcjami, dyskusjami i konferencjami poświęconymi szeroko rozumianej tematyki rodzinnej i innymi inicjatywami (w poprzednich latach był to m.in. specjalny wyjazd rowerowy). Istnieje też możliwość włączenia się w inne działania, np. w modlitwę wstawienniczą za marsz, obsługę liturgiczną i muzyczną Mszy św., służbę porządkową podczas marszu ulicami miasta, dmuchanie i rozdawanie balonów, wiatraczków, modlitwę i śpiew podczas przemarszu przez miasto, ewangelizację podczas pikniku na Wyspie Słodowej czy reklamowanie na różne sposoby marszu.

  Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu i Koinonia Jan Chrzciciel; w przygotowania włączają się również rozmaite wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia.

  Osoby chętne do współpracy mogą pisać na adres: iwonab@koinoniagb.pl.

   


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół