• facebook
 • rss
 • Nad Jeziorem Genezaret

  eg

  dodane 06.05.2015 17:07

  Co roku w okresie wielkanocnym młodzież Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach przywołuje klimat paschalnych wydarzeń.

  Gdy nadjechał na koniach patrol rzymski komentujący krajobraz znad jeziora i ostatnie wydarzenia z Jerozolimy, wszyscy mogli się poczuć uczestnikami tego misterium. Współczuć Maryi i Weronice, wysłuchać świadectw Rebeki, Magdaleny, Samarytanki, Szymona, Nikodema i Zacheusza. Zrozumieć przeżycia apostołów i razem z nimi – niepewnie, ale coraz mocniej – wykrzyczeć na widok zjawiającego się na łodzi Chrystusa: "To jest Pan, to jest Mistrz!". Przejmująco zabrzmiało skierowane do wszystkich pozdrowienie: "Pokój Wam!”.

  – Wy jesteście solą ziemi... – mocnym głosem upewniał Jezus. – Macie tu coś do jedzenia? – pytał. Dwa kosze podpłomyków, które Jezus rozdzielił między wszystkich obecnych, dostarczyły niezapomnianych przeżyć. Tylko Piotr nieśmiało patrzył na to, siedząc przy ognisku i rozważając swoje tchórzostwo. Wzruszający dialog: pytanie "Piotrze, czy miłujesz mnie?” i słowa przekazania władzy upewniły każdego, jak może zmienić się los człowieka. Fale jeziora – szkolnego stawu – niosły Jego ostatnie zapewnienie: "A oto Ja jestem z wami aż do skończenia świata”.

  Po plenerowym misterium, w którym udział biorą zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a także  gościnnie absolwenci i sympatycy, starosta Roman Potocki wręczył laureatom powiatowego konkursu "Wielkanocna Pisanka” dyplomy, puchary i nagrody, a dyrektor zaprosiła do korzystania z szeroko Otwartych Drzwi i atrakcji na ten dzień przygotowanych. Goście zwiedzali szkołę i jej otoczenie, poznawali efekty pracy uczniów i ich osiągnięcia. Gościnnie wystąpili na szkolnym dziedzińcu floreciści ze sportowej szkoły szermierki z mistrzem Polski Pawłem Szumielewiczem. Odwiedzający tego dnia szkołę w Krzyżowicach przybyli z różnych stron, nawet ze... Szczecina.

  Patrol rzymski   Patrol rzymski Archiwum PZS nr1 Dialogi na brzegu   Dialogi na brzegu Archiwum PZS nr1

   

   

   

   

   

   

   


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół