• facebook
 • rss
 • Indiańska Wioska Misyjna

  eg,ac

  dodane 06.05.2015 21:18

  Ameryka powstaje w Gniechowicach. Do końca maja trwają zapisy.

  Parafia pw. św. Filomeny we współpracy z Referatem Misyjnym Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza dzieci i młodzież do „Indiańskiej Wioski Misyjnej”, która zostanie zorganizowana w Gniechowicach 23 czerwca, pod hasłem „I Ty możesz zostać radosnym misjonarzem”.

  Będzie to jedno z wydarzeń towarzyszących IV Kongresowi Misyjnemu, który odbędzie się w Warszawie od 12 do 14 czerwca, pod hasłem „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”.

  Do udziału w pokongresowym spotkaniu zaproszeni są kapłani, katecheci, szczególnie animatorzy misyjni, przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji i  grup nieformalnych oraz wszyscy zainteresowani przedsięwzięciem. Organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami.

  Patronką spotkania będzie św. Filomena – patronka misji. Odbędzie się ono w konwencji misji w Ameryce, gdzie jest szczególnie czczona.

  W programie Pokongresowego Spotkanie w Gniechowicach znajdzie się Msza św., relacja z IV Krajowego Kongresu Misyjnego, spotkanie m.in. z misjonarzami pracującymi na terenie Ameryki, prezentacja grup parafialnych, a następnie mnóstwo gier, zabaw i konkursów – m.in. wyrabianie pióropuszy, rzucanie do celu, wyławianie ziaren kawy z grochu, wyplatanie bransoletek, rozpoznawanie głosów ptaków, malowanie barw pokojowych, strzelanie z łuku, przejście przez rzekę z krokodylami, jazda na koniach, gra terenowa. Przewidziano także prezentację tańców latynoamerykańskich i wspólną modlitwę w intencji pokoju i ewangelizacji świata.

  Zgłoszenia i więcej informacji: gniechowice2015ameryka@gmail.com


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół