• facebook
  • rss
  • Odbudowana po 60 latach

    Andrzej Sowa

    dodane 11.05.2015 09:24

    Bp Andrzej Siemieniewski poświęcił odbudowaną gotycką wieżę kościoła w Zwanowicach w Gminie Skarbimierz.

    Wieża zabytkowego, gotyckiego kościoła pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski została odbudowana 6 miesięcy temu. Uroczystość była połączona z odpustem parafialnym.

    Bp A. Siemieniewski nawiązał w homilii do święta maryjnego podkreślił też, że fakt dążenia parafian do odbudowy wieży kościelnej świadczy o silnej wspólnocie wśród mieszkańców wioski. Podziękował wszystkim zaangażowanym w dzieło i podkreślił ich niebagatelną rolę dla realizacji dzieła.

    Na zakończenie Eucharystii podziękowania za poświęcenie wieży z nowym hełmem, złożył księdzu biskupowi Marek Kowalski, jeden z inicjatorów odbudowy i członek rady parafialnej.

    Zwrócił się on również do obecnych na Mszy św. dobrodziejów, którzy pomogli zrealizować cel za przychylność do pomysłu remontu wieży i zabezpieczenie środków finansowych.

    Proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Zwanowicach, ks. Marek Dziedzic dziękował wójtowi gminy, Andrzejowi Pulitowi oraz wszystkim jego współpracownikom, a także wykonawcy p. Andrzejowi Wenzke z Dobrzenia Wlk. Odbudowę bardzo mocno wspierała także Rada Sołecka z panią sołtys Małgorzatą Kowalską.

    Odbudowana po ok. 60 latach, wieża z nowym hełmem jest widoczna z dala przez przybywających do Zwanowic. Mieszkańcy wioski mogą być dumni, że udało się dokonać jej odbudowy, co jest ponoć ewenementem na skalę województwa opolskiego.


    Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół