• facebook
 • rss
 • Roztańczony Fishmob dla Jana Pawła II

  Maciej Rajfur

  dodane 13.05.2015 18:58

  Prawie 50 osób przez godzinę tańczyło pod ratuszem w rytm piosenek Siewców Lednicy. Do spontanicznego tańca oraz śpiewu pogodnych chrześcijan włączali się przechodnie. Wesoła Boża muzyka zwracała ich uwagę.

  Równo o godz. 17 z głośników na wrocławskim rynku od strony pl. Solnego wybrzmiała radosna melodia autorstwa Siewców Lednicy. Już po raz trzeci w stolicy Dolnego Śląska zatańczono dla Jana Pawła II. Ogólnopolska edycja Fishmoba trwa od czterech lat. W największych Polskich miastach chrześcijanie bez względu na wiek zbierają się i wyrażają swoją radość poprzez taniec. Co roku ćwiczą także układ do nowej piosenki Spotkania Młodych Lednica. W tym roku odbędzie się ono 6 czerwca pod hasłem „W imię Ducha”.

  - Uczciliśmy zbliżające się urodziny wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II. W dodatku przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Wykonujemy tańce lednickie i uczymy się co roku nowych. Dzisiaj ćwiczyliśmy nowy układ do pieśni „Prośba o Ducha” - opowiada Andrzej Kuś, wodzirej lednicki, inicjator akcji we Wrocławiu.

  Wyjście z tańcem uwielbienia do centrum wielkiego miasta jest formą nowej ewangelizacji. - Radujemy się w ten sposób w całej Polsce, na placach kościelnych, tam, gdzie się tak naprawdę da. We Wrocławiu upatrzyliśmy sobie rynek, ponieważ przechodzi tędy sporo mieszkańców i turystów, którzy zwracają na nas uwagę i czasem nawet się dołączą. Przed rokiem bawiła się z nami grupa Francuzów - dodaje A. Kuś.

  Po godzinnym szaleństwie na chwałę Boga tancerzy pobłogosławił jezuita, o. Maciej Konenc.

  Tańce i melodie z Lednicy przyciągają uwagę coraz większej społeczności młodych ludzi i nie tylko. Dlaczego się wyróżniają, a młodzież tak chętnie ich słucha, bawiąc się przy nich znakomicie?

  - Po pierwsze, ze względu na skoczność muzyki, ale to nie wszystko. Dużą rolę odgrywa przesłanie. Wielu mocno przeżywa te słowa, które wyśpiewują w trakcie tańca. Teksty są przecież wyjęte z Pisma Świętego, więc mają moc trafiania w ludzkie serca. Ktoś, kto wierzy, jeszcze bardziej się umocni, a myślę, że u niewierzącego zostaje zasiane ziarno, które kiedyś wyda owoc - mówi organizator Fishmoba we Wrocławiu.

  Poniżej przedstawiamy nowy utwór tegorocznego Spotkania Młodych Lednica pt. "Prośba o Ducha".

  Siewcy Lednicy - Prośba o Ducha
  lednica2000


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół