• facebook
 • rss
 • Integracja i zaproszenie

  on, kb

  dodane 02.06.2015 20:51

  Początek czerwca to czas rodzinnych inicjatyw. Z okazji uroczystości odpustowej festyn odbył się również w parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu.

  - To był bardzo dobry czas - podsumowuje festyn parafialny, proboszcz ks. Andrzej Szyc. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. - Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko do malowania twarzy, na którym można było również własnoręcznie pomalować torbę płócienną czy też figurkę gipsową. W innym miejscu czekał na dzieci dmuchany zamek, stoisko do gry w bulle, krokieta - wymienia Ola Nykiel z niepublicznego przedszkola i żłobka "Lupikowo". Była też okazja do wzięcia udziału w interaktywnej zabawie o stworzeniu świata, zrobienia fantazyjnego zdjęcia rodzinnego czy też do wzięcia udziału w warsztatach gry na bębnie.

  - Festyn był wspaniałą okazją do tego by wspólnie poświętować, poznać się w trakcie zabaw, konkursów i  tańców integracyjnych. Pogoda dopisała, więc biesiadowanie na ogrodzie przy grilowanych kiełbaskach i przepysznych ciastach domowego wypieku, należało do bardzo udanych - dodaje.

  Szczególnym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy   Szczególnym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy Krzysztof Krawczyk Jednym z punktów programu był występ przedszkolaków z "Lupikowa", które wspólnie ze scholką dziecięcą zaśpiewały piosenkę o rodzinie, promując potrzebę świadomego wzmacniania więzi rodzinnych.

  - Lupikowo, to przedszkole, które od września będzie oficjalnie funkcjonowało w parafii pw. Trójcy Świętej, jako przedszkole katolickie. - Działamy już kilka lat, ale uznaliśmy, że takie dookreślenie jest potrzebne, by w sposób dosłowny swą postawą, wskazywać dzieciom i ich rodzicom najgłębszy sens życia, jakim jest wiara w Jezusa Chrystusa, czyli to, czym żyjemy na co dzień - wyjaśnia O. Nykiel.

   
  Głównymi organizatorami festynu był parafialny zespół Caritas, Wspólnota Rodzin oraz Niepubliczne przedszkole i żłobek "Lupikowo". Oprócz wspólnie spędzonego czasu celem wydarzenia było pokazanie i promowanie działających wspólnot parafialnych, a także zachęta do ich współtworzenia, głównie Wspólnoty Rodzin.
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół