• facebook
 • rss
 • Umuzykalnieni zawiszacy

  Maciej Rajfur

  dodane 08.06.2015 17:53

  Skauci Europy, m.in. z Warszawy, Krakowa, Lublina i, oczywiście, Wrocławia, wzięli udział w trzydniowych Warsztatach Muzycznych, które tym razem zorganizowano w stolicy Dolnego Śląska.

  Zajęcia z teorii muzyki, emisja głosu, nauka pieśni, zajęcia indywidualne oraz, naturalnie, wspólna modlitwa - przez 3 dni ostatniego weekendu Skauci Europy z całej Polski ćwiczyli oprawę muzyczną Eucharystii. Zawiązano dwie grupy: chór i orkiestrę, które razem mają współpracować podczas największych wydarzeń gromadzących zawiszaków.

  - Wydarzenie to okazja do wymiany doświadczeń i żartów o skautingu z harcerzami z całej Polski. Zaletą warsztatów jest zdecydowanie profesjonalizm osób, które je prowadzą. Poza oczywistym aspektem muzycznym stajemy się przez ten jeden weekend wspólnotą, która nie tylko razem gra i śpiewa, ale także odpoczywa i modli się - mówi Kamila Kamińska, akela 4. Gromady Wrocławskiej.

  Efektem kilkugodzinnych prób i ćwiczeń była oprawa muzyczna liturgii niedzielnej w kościele pw. Chrystusa Króla przy ul. Młodych Techników u księży salezjanów. Gościem specjalnym tej edycji warsztatów była Aleksandra Osiecka-Skoblewska, wrocławska wokalistka.

  - Za bardzo wartościowy moment uważam zajęcia indywidualne z p. Aleksandrą, która każdemu z nam udzielała bezcennych wskazówek dotyczących śpiewu. Wydaje mi się, że rzadko młodzi mają okazję do tak ścisłej współpracy z profesjonalistami - stwierdza Kamila Kamińska.

  Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne są organizowane dwa razy w roku, aby podtrzymać utalentowaną muzycznie wspólnotę Skautów Europy.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół