• facebook
 • rss
 • Obudź swój potencjał

  ela

  dodane 12.06.2015 14:13

  Otwarty został program edukacyjny "Obudź swój potencjał". Jego autorem jest europoseł PiS Kazimierz Ujazdowski. Jednym z jego elementów jest akademia "Polska w Europie".

  - Prowadzimy rozmaite działania edukacyjne, ale dzisiaj otwieramy perłę w koronie całego przedsięwzięcia jakim jest Akademia Polska w Europie. Nazwa nie jest przypadkowa. Bierze się z przekonania, że Polska może i powinna prowadzić aktywną politykę europejską - powinna ufać we własne siły i we współpracę europejską - mówił na spotkaniu z dziennikarzami Kazimierz Ujazdowski. Podstawą tej aktywności jest wiedza.

  - To jest inicjatywa, która wychodzi z założenia, że w mieszkańcach Wrocławia i w ogóle w Polakach jest ogromny potencjał. Wystarczy go tylko obudzić i nie poprzestawać w wysiłkach. Dlatego kilka elementów programu, które trwają 1-2 dni, Akademia Polska w Europie- wykład ciekawego gościa, dyskusja i warsztaty mistrzowskie - opowiada Błażej Duber, bliski współpracownik europosła z PiS i prezes zarządu fundacji "Młoda Rzeczpospolita".

  Program jest przeznaczony głównie dla młodych ludzi. Studenci mogą wziąć udział w konkursie na esej. Zwycięzcy będą mogli odbyć kilkumiesięczny staż w Brukseli, przyglądając się pracy biura K. Ujazdowskiego i codzienności w Parlamencie Europejskim. W konkursie dla licealistów nagrodą jest kilkudniowy pobyt w "stolicy Europy".

  - Oprócz tego proponujemy seminaria "Młoda Rzeczpospolita" po to, by spotykać się co drugi, trzeci tydzień w wąskim gronie, ale też poruszać szerokie spektrum tematów - dodaje.

  Czemu ma służyć inicjatywa? - Przede wszystkim lepszemu zrozumieniu otaczającego nas świata i zaangażowaniu się w życie wspólnoty, w której żyjemy, społeczeństwa, kraju. Jako młode pokolenie mamy mieć większą wiedzę jakie mechanizmy obowiązują w otaczającym nas świecie. Dzięki tej wiedzy będziemy mogli sobie lepiej radzić z wyzwaniami, które na nas czekają - wyjaśnia B. Duber. Podkreśla, że korzystając z programu, nie trzeba wchodzić w aktywne życie publiczne. - Lepiej sobie będziemy radzić także jako kierownicy firm, naukowcy, ojcowie rodzin i matki, czyli jako ludzie żyjący w danej społeczności.

  Pierwszym prelegentem Akademii Polska w Europie był Wojciech Wiewiórowski, zastępca Europejskiego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, nauczyciel akademicki i prawnik, były szef GIODO w Polsce. Wygłosił wykład "Rozwój technologii informacyjnych jako wyzwanie dla prywatności i prawa".

  Zainteresowani programem - zarówno starsi jak i młodzi - mogą dowiedzieć się więcej na www.obudzswojpotencjal.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół