• facebook
 • rss
 • Kwatermistrzowie poszukiwani

  kb

  dodane 01.07.2015 12:35

  Potrzeba wolontariuszy, którzy będą pomagać zakwaterować beznamiotowców. Być może to propozycja dla tych, którzy chcieliby pójść na PPW, ale ze względów fizycznych nie mogą. Tutaj liczy się otwartość i gotowość do kontaktu z drugim człowiekiem.

  Piesza Pielgrzymka Wrocławska jest jedną z nielicznych w Polsce, w której uczestnicy w zdecydowanej większości korzystają z własnych namiotów. Jak wiele noclegów trzeba "załatwić"? Bywa bardzo różnie i nie da się tego jednoznacznie określić. Zawsze znajdują się w poszczególnych grupach osoby wymagających noclegu pod dachem. Wynika to z bardzo różnych względów. Dlatego grupowi kwatermistrze są niezbędni.

  Franek Surowiec z głównej służby kwatermistrzowskiej zwraca uwagę, że poszukiwani nie powinny mieć mniej jak 18 lat. - Potrzebujemy osób odpowiedzialnych, które będą potrafiły odnaleźć się w każdej sytuacji. Ta praca polega na chodzeniu od domu do domu, od mieszkania do mieszkania i proszenie o umożliwienie noclegu - wyjaśnia.

  Posługa, do której poszukiwane są osoby nie zawsze jest wdzięczna. Zdarza się, że trzeba pokornie wysłuchać tego, co mają do powiedzenia o pielgrzymach gospodarze. Niestety nie zawsze są to pochlebne opinie. Do tego dochodzi jeszcze jeden aspekt. W zasadzie ciągle jest się o jeden dzień przed pielgrzymką. - Gdy grupy dochodzą na nocleg do jakiejś miejscowości, kwatermistrzowie zaraz ruszają do kolejnej. Tam nocują, a od rana rozpoczynają realizację swojego zadania - tłumaczy.

  Nie jest oczywiście tak, że wolontariusze pozostają bez duchowej opieki. Ks. Mirosław Porucznik, kwatermistrz pielgrzymki, codziennie odprawia dla nich Mszę św., są też tematyczne rozważania. - Codziennie dołączamy też do grup na ostatni etap. Wtedy składamy też relację, co udało się załatwić, jakie są problemy, ale też jakie możliwości - dodaje F. Surowiec.

  Jeśli chcesz dołączyć do grupy kwatermistrzowskiej i poświęcić dziewięć dni na służbę innym napisz na pielgrzymka@pielgrzymka.pl.

  Przypominamy, że do startu pielgrzymki pozostał miesiąc. Pątnicy wyruszą na trasę 2 sierpnia o godz. 6 z katedry wrocławskiej. Na Jasną Górę dotrą 10 sierpnia przed południem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół