• facebook
 • rss
 • Śpiewająca Wyspa - po prostu dołącz

  Maciej Rajfur

  dodane 06.07.2015 12:39

  "Tyle słońca w całym mieście", "Małgośka" czy "Ładne oczy masz" - takie polskie przeboje wykonują wspólnie wrocławianie na Wyspie Słodowej. Właśnie tam co niedziele niebywała muzyczna okazja do integracji przy polskiej muzyce rozrywkowej.

  Śpiewanie w grupie zawsze sprawia dużą przyjemność   Śpiewanie w grupie zawsze sprawia dużą przyjemność Maciej Rajfur /Foto Gość

   

   

   

   

   

   

   

   

  Przychodzą starsi, rodzice z dziećmi i młodzież. Kady śpiewa jak potrafi. Nie ma podziału na głosy, umiejętności czy doświadczenie. Liczy się chęć i dobry humor. W pierwszą niedzielę lipca rozpoczął się wakacyjny cykl „Śpiewająca Wyspa”, który gromadzi mieszkańców na wspólnym muzykowaniu. Każdy uczestnik otrzymuje śpiewnik z szerokim repertuarem najpopularniejszych polskich utworów muzyki rozrywkowej.

  Jest czas indywidualne popisy muzyczne   Jest czas indywidualne popisy muzyczne Maciej Rajfur /Foto Gość - Trudno ich nie znać, a jeśli ktoś nie zna szybko się nauczy, ponieważ są dość proste – mówi Barbara Szarejko, która prowadziła dotychczas śpiew na wyspie. - Takie spędzanie wolnego czasu mnie uzależniło. Jest niesamowicie wciągające. Uwielbiam tu przychodzić i  przez godzinę w doborowym towarzystwie wykonywać te przeboje - dodaje. Tegoroczną „Śpiewającą Wyspę” poprowadzi Anna Jankowiak. Na keyboardzie grać będzie zaś Stanisław Śliwiński.

  Tradycją tych spotkań (ustanowioną przed rokiem) stało się wyśpiewanie na końcu i na początku słynnej „Wrocławskiej piosenki”. Później już następuje wybór z szerokiej gamy utworów ze śpiewnika. Pierwsze hity, który wybrzmiały na Wyspie Słodowej latem 2015 roku to m.in. „Ładne oczy masz” Czerwonych Gitar, „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar i „Parostatek” Krzysztofa Krawczyka.

  Organizatorzy wprowadzili także ciekawe urozmaicenie. Każdy może się zgłosić na ochotnika, aby zaśpiewać do mikrofonu daną piosenkę i poprowadzić innych. Podobno chętnych brakować nie będzie.

  - Zachęcam wszystkich do włączenia się w „Śpiewająca Wyspę”, szczególnie młodych ludzi, którzy często nie znają polskiej spuścizny muzyki rozrywkowej, a myślę, że każdy pewien kanon powinien umieć zanucić - stwierdza p. Maria, która w zeszłym roku była prawie na wszystkich muzycznych spotkaniach.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół