Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Grupa 9 - posmakuj radość

Nie sztuka wrzucić przyprawy do jednego kotła, ale trzeba też wiedzieć w jakich ilościach. Grupa nr 9 to równowaga pielgrzymkowa w czystej postaci.

Dlaczego grupa nr 9 jest wyjątkowa? - Bo jest salezjańska - mówił swego czasu ks. Paweł Kajl SDB, dotychczasowy przewodnik. W tym roku jego miesjce zajął ks. Grzegorz Dłużniak SDB.

W "dziewiątce" jest wszystko - radość, zabawa i uśmiechu. Wszystko to widać z zewnątrz, dlatego łatwo rozpoznać pielgrzymów tej grupy.  Dużą część grupy tworzy młodzież, ale ciągną do niej wszyscy, także starsze osoby. Liczebność wynosi ok. 200 osób i z roku na rok liczba wzrasta.

Uczestnicy rozumieją, że pielgrzymka to nie tylko śpiew, radość wszędzie uzewnętrzniana. W "dziewiątce" sporo czasu przeznacza się na modlitwę w skupienia, na rozważanie, na refleksyjne konferencje. Oczywiście te elementy są w każdej z grup, ale pielgrzymi salezjańscy podkreślają, że w "dziewiątce" utrzymane są odpowiednie proporcje.

Wędrowanie z grupą nr 9 daje okazję do poznania ludzi związanych z duchowością św. Jana Bosko. Na trasie świadectwo życia głoszą sami księża salezjanie, siostry salezjanki, klerycy, także ludzie uformowani przez ten charyzmat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama