• facebook
 • rss
 • Bułgarzy, i nie tylko, znów dołączają

  dk,ac

  dodane 19.07.2015 18:40

  Idą z wrocławianami i zapraszają na swój szlak.

  Grupa pątników z Bułgarii ponownie dołącza do Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. W tym roku ich ekipa będzie prawdopodobnie składać się z 12 pielgrzymów, z czego 2 to osoby mieszkające w Polsce, a 4 – studenci zagraniczni w Bułgarii, pochodzący z Wietnamu, Senegalu, Kamerunu i Francji. Jak przekazuje koordynująca bułgarskie pielgrzymowanie Darina Kaykova, ośmioro wędrowców z tego zespołu uczestniczy w podobnym przedsięwzięciu pierwszy raz. Obcokrajowcy będą szli w gr 1, pokutnej, prowadzonej przez ks. Włodzimierza Wołyńca. Warto dodać, że dla części z nich potrzebni są tłumacze konferencji podczas pielgrzymki na język angielski i francuski. Jak w poprzednich latach, tak i teraz, Bułgarzy dołączą również do grupy duchowych pielgrzymów. W zeszłym roku było ich więcej niż 120 osób.

  Jak donosi Darina, bułgarscy pielgrzymi z poprzednich lat – wraz z diakonem Martinem – nie mogą obecnie wyruszyć na Jasną Górę, natomiast przesyłają pątnikom serdeczne pozdrowienia, z wdzięcznością wspominając wspólne wędrowanie.

    Archiwum organizatorów Bułgarzy od kilku lat zapraszają również Polaków do siebie – na Piątą Międzynarodową Pielgrzymkę Pieszą w Bułgarii, z sanktuarium Matki Bożej z Malko Tyrnowo do relikwii św. Jana Poprzednika w Sozopolu. Pielgrzymka ta, jak podkreśla Darina, zrodziła się z natchnienia i modlitwy pielgrzymów wrocławskich. Na pątników czekają misjonarze z Polski – ojcowie zmartwychwstańcy i kapucyni, a także ks. Plamen z neokatechumenatu. – Z Polski przyjeżdżają nasi przewodnicy ks. Łukasz Pawicki i dk. Maciej Kot wraz z grupą studentów z duszpasterstwa [„Wawrzyny”] przy ul. Bujwida. Dołączą też Małe Siostry Jezusa z Częstochowy, które przygotują spotkania i rekolekcje dla miejscowej społeczności – dodaje Darina. – Można jeszcze włączyć się w akcję 40 dni modlitwy i postu o chlebie i wodzie w intencji dzieła pielgrzymkowego, wybierając jeden dzień i zapisując się drogą mailową. na mailu. Wszystkich gorąco zapraszamy! Więcej informacji: www.poklonenie.viarvam.bg, tel. 0516377674, 0668479816, poklonenie@abv.bg

  Więcej o tym, jak bułgarskie pielgrzymowanie splotło się z wrocławskim przeczytasz TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół