• facebook
 • rss
 • Patriotyzm na parkiecie

  ela

  dodane 10.10.2015 21:23

  Tylko miesiąc pozostał do 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Coraz częściej nasze święto narodowe obchodzone jest radośnie i z przytupem.

  Pomysł zorganizowania bezalkoholowego balu niepodległościowego zrodził się w związku z warsztatami wodzirejów, w których uczestniczył Andrzej Kuś, członek Ruchu Światło-Życie. Prowadzący szkolenie zaproponowali wyjście z taką inicjatywą we własnych środowiskach. Pomysł przyjął się we Wrocławiu do tego stopnia, że oprócz zabawy z okazji 11 listopada odbywały się podobne na Sylwestra czy w karnawale.

  Tegoroczna edycja to mały jubileusz. Uczestnicy spotkają się w okolicach Święta Niepodległości po raz piąty. - Ten bal będzie większy od poprzednich. Liczymy, że w najbliższym czasie lista zapisanych szybko się wypełni. Mamy miejsca nawet na 200 par - mówi Andrzej Kuś. Zapytany, czy to dobra forma na uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości, odpowiada, parafrazując słowa Jana Pawła II, który mówił, że aby kochać inne narody, trzeba najpierw ukochać swoją ojczyznę i dobrze się w niej czuć. - Nasza propozycja ma właśnie temu służyć, by dobrze się czuć, szanując tradycję i bawiąc się, mając w pamięci historyczne wydarzenia z listopada 1918 r.

  Aby jeszcze mocniej podkreślić patriotyczny charakter zabawy, organizatorzy zachęcają uczestników do przebrania się w stroje nawiązujące do zwyczajów sprzed prawie 100 lat lub innych, typowych dla tradycji polskiej. - Każdego roku zapraszamy także zespoły folklorystyczne. Tym razem zaprosiliśmy Zespół Tańca Ludowego "Kalina" działający przy wrocławskiej AWF - dodaje członek Ruchu Światło-Życie.

  Bal odbędzie się 7 listopada o godz. 19 w sali NOT-u przy ul. Piłsudskiego. - Zachęcamy do przyjścia odpowiednio wcześnie, bo o 19.00 chcielibyśmy zainaugurować zabawę polonezem - zaznacza A. Kuś. Na bal obowiązują zapisy telefoniczne lub przez formularz zgłoszeniowy. Szczegóły dotyczące warunków udziału są dostępne na www.wroclaw.oaza.pl (należy kliknąć w baner na slajderze "bal niepodległościowy").

  Na zachętę publikujemy galerię zdjęć z 2. edycji balu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół