• facebook
 • rss
 • Przyznali kredyt... zaufania

  pwr

  dodane 13.10.2015 16:31

  Prowadzenie wspólnych badań i projektów naukowych, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz współpraca w zakresie kształcenia wykwalifikowanych absolwentów uwzględniająca potrzeby rynku pracy - to część zadań, które postawiły przed sobą Politechnika Wrocławska i Credit Suisse.

  Podczas dzisiejszej uroczystości umowę o współpracy podpisali prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej, oraz Angus Kidd, dyrektor zarządzający i senior executive manager Credit Suisse Center of Excellence we Wrocławiu.

  - Politechnika Wrocławska to jedna z najlepszych uczelni wyższych w regionie. Jej absolwenci to bardzo utalentowani i świetnie wykształceni młodzi ludzie. Tak dobre przygotowanie merytoryczne stanowi dla nas ogromną wartość. Naszą współpracę z Politechniką Wrocławską rozwijamy konsekwentnie od 2012 roku. Umowa, którą podpisaliśmy dzisiaj, jest bardzo silnym sygnałem, świadczącym o tym, że pragniemy utrzymać taką dynamikę naszej współpracy również w przyszłości - wyjaśniał Angus Kidd.

  Dla Politechniki Wrocławskiej umowa ta oznacza podniesienie jakości kształcenia.

  - Bardzo nas cieszy, że Credit Suisse dostrzega potencjał uczelni i naszych studentów. I że chce ich dokształcać jeszcze w trakcie studiów. Dla firmy to dobra inwestycja w przyszłych pracowników, a dla studentów możliwość weryfikacji teoretycznej wiedzy wyniesionej z zajęć, zetknięcie się z prawdziwymi zawodowymi zadaniami i wymaganiami. Mamy bardzo dobre wcześniejsze doświadczenia z takiej współpracy, więc o los dzisiaj podpisanej umowy jestem spokojny - ocenia prof. Tadeusz Więckowski.

  Credit Suisse wspólnie z Politechniką Wrocławską organizują praktyki studenckie, kursy semestralne, warsztaty, wydarzenia o charakterze networkingowym oraz różnego typu programy i wykłady szkoleniowe. Dodatkowo szwajcarska firma współpracuje blisko z uczelnianym biurem karier i stowarzyszeniami studenckimi oraz sponsoruje tegoroczną edycję Akademickich Targów Pracy, którą 20 i 21 października zorganizuje Politechnika Wrocławska.

  - Umowa z firmą Credit Suisse jest dla Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności dla naszych studentów, szansą na poznanie nowych możliwości wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Udział w zajęciach dydaktycznych w dziedzinie technologii IT oraz uczestnictwo w praktykach i stażach studenckich w siedzibie firmy Credit Suisse pozwoli naszym studentom na rozwój i poszerzenie wiedzy w tym zakresie, która w przyszłości przełoży się na sukces na rynku pracy - tłumaczył prof. Andrzej Kasprzak, prorektor ds. kształcenia.

  Z okazji podpisania porozumienia specjalnie dla studentów PWr przygotowano cykl wykładów (12–28 października). Prowadzą go przedstawiciele Credit Suisse, którzy będą opowiadać m.in. o infrastrukturze wspierającej handel papierami wartościowymi na największych giełdach świata, zaprezentują główne sposoby zabezpieczania danych wewnątrz organizacji oraz omówią rozwiązania, które pozwalają pracownikom wybrać prywatne urządzenie do pracy w firmie. Dla studentów to wyjątkowa okazja, aby uzyskać wiedzę na temat najnowszych rozwiązań z niektórych dziedzin IT oraz aby bliżej poznać firmę Credit Suisse. Wstęp na wszystkie wykłady jest bezpłatny, ale obowiązuje internetowa rejestracja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół