• facebook
 • rss
 • Narodowe świętowanie

  Karol Białkowski

  dodane 10.11.2015 13:37

  Msze św., wojskowe defilady, parady, występy artystyczne i koncerty - 11 listopada wezmą Państwo udział w wielu inicjatywach. Prosimy o pomoc w ich przedstawieniu.

  Grafika zachęcająca do wywieszenia flagi w swoich domach i mieszkaniach przygotowana przez Miasto Wrocław   Grafika zachęcająca do wywieszenia flagi w swoich domach i mieszkaniach przygotowana przez Miasto Wrocław UM Wrocławia W niemal w każdej miejscowości odbywają się uroczystości związane z 97. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedne obchody są bardziej podniosłe, inne w formie zabawy mają uczyć, zwłaszcza najmłodszych, jak ważna jest wolna ojczyzna. Wszystkie mają ten sam cel - wyrazić wdzięczność naszym dziadom za walkę do ostatniej kropli krwi, za to, że dziś możemy być dumni z faktu, iż jesteśmy Polakami.

  We Wrocławiu uroczyste obchody rozpocznie Msza św. w bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety. Eucharystii o godz. 10 przewodniczył będzie metropolita wrocławski, abp Józef Kupny. Po jej zakończeniu, na pl. Gołębim we wrocławskim rynku odbędzie się Apel Niepodległościowy z udziałem pododdziałów Wojska Polskiego, Policji i Straży Granicznej. Ok. 12.30 zaplanowano rozpoczęcie XIV Radosna Parada Niepodległości. Przemarsz ulicami miasta poprowadzi Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

  W stolicy Dolnego Śląska zaplanowanych jest szereg imprez towarzyszących. Wśród nich m.in. miasteczko harcerskie na pl. Solnym oraz wernisaż wystawy prac uczniów w Kościele Garnizonowym, prezentacja sprzętu ratowniczego na ul. Świdnickiej, pokaz strzelniczy na Stadionie Olimpijskim czy widowisko przy użyciu światła i dźwięku "Droga do niepodległości 1918".

  Poniżej prezentujemy kilka propozycji kulturalnych i sportowych na 11 listopada:

  • Rajdowy Samochodowy Puchar Niepodległości 2015 - początek o godz. 10 na torze "Niskie Łąki" (zgłoszenia uczestników od godz. 8). Więcej informacji na www.sparta-wroclaw.pl.

  • III "Bieg Niepodległości... z wąsem" na dystansie 10 km - początek o godz. 11. Zaplanowano również imprezy towarzyszące. W tym roku bieg ma nową trasę wzdłuż ulic Wielkiej Wyspy; start i meta na Stadionie Olimpijskim. Organizatorzy czekają na zawodników z wąsami - prawdziwymi i sztucznymi.

  • Artystyczne Święto Niepodległości w Centrum Kultury Agora. W programie wernisaż prac konkursowych interpretujących hasło „11/11 Wolność Kochasz i Rozumiesz”, zajęcia edukacyjne, gry historyczne, warsztaty, koncert zespołu MAKABUNDA; początek od 14.00 do 20.00.

  W związku z mnogością wydarzeń chcemy prosić Państwa, naszych czytelników, o pomoc w fotograficznym zrelacjonowaniu tego, co dzieje się w różnych miejscowościach naszej archidiecezji. Będziemy wdzięczni za przesłanie nam na adres wroclaw@gosc.pl zdjęć z krótkimi opisami, co przedstawiają i jakich wydarzeń dotyczą (zdjęć może być więcej jak jedno). W tytule proszę wpisać "Święto Niepodległości", a w treści dodatkowo imię i nazwisko autora (bądź autorów) fotografii. W ten sposób uda się nam być może stworzyć niemałą galerię, którą następnie umieścimy na naszej stronie internetowej.

  Zobacz galerię z ubiegłorocznych głównych uroczystości obchodów Święta Niepodległości we Wrocławiu i z Radosnej Parady Niepodległości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół