• facebook
 • rss
 • Nie można odpowiadać słabością

  kb

  dodane 16.11.2015 10:15

  Poseł do Parlamentu Europejskiego Kazimierz Michał Ujazdowski mówi o zamachach w Paryżu i o europejskiej reakcji na zagrożenie kolejnymi tego typu wydarzeniami.

  Kazimierz M. Ujazdowski wydarzenia ze stolicy Francji nazywa "barbarzyńskim aktem, który przyniósł śmierć setek ludzi". Podkreśla, że nie możemy mówić tylko o "zagrożeniu terroryzmem" w momencie, gdy jego skutki odczuwamy realnie.

  Zapytany, co zmieni się po ataku na Francję, zapowiada zdecydowaną walkę z terroryzmem, wzmocnienie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego.

  - Na barbarzyństwo nie można odpowiadać słabością, ale wzmożoną siłą. To oznacza także wspólne ponoszenie odpowiedzialności za bezpieczeństwo i przekraczanie egoizmów - mówi "Gościowi Wrocławskiemu".

  Zwraca również uwagę, że dzisiaj terroryzm uderza w Europę Zachodnią, ale nie możemy stwarzać wrażenia, że to nie jest nasz sprawa.

  - To jest także wezwanie do realizmu i bardziej racjonalnej polityki emigracyjnej. Nie dyskutowałbym dzisiaj o formach zmiany tej polityki, bo dzisiaj żyjemy w cieniu ofiar ataku w Paryżu, ale na pewno nie możemy sobie pozwolić na naiwność w tej sprawie, na to, co uczyniono parę miesięcy temu, kiedy nieodpowiedzialnie wywołano nową falę imigracji zamiast położyć nacisk na ochronę granic zewnętrznych i bezpieczeństwa Europy - dodaje.

  Dziś w Brukseli spotykają się ministrowie sprawa zagranicznych krajów członkowskich, by omówić sytuację zaistniałą po piątkowych zamachach terrorystycznych w Paryżu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół