• facebook
 • rss
 • Koncert na mikołajki

  Iwona Lemmer

  dodane 05.12.2015 17:19

  Nieopanowaną chęć nucenia entuzjaści z Chóru Światowych Dni Młodzieży podarują 6 grudnia wszystkim, którzy przybędą na koncert po Mszy św. o 18.30 w kościele pw. św. Henryka we Wrocławiu.

  - Rozpoczynamy trasę po parafiach. Chcemy razem z ludźmi uczestniczyć we Mszy św., śpiewać w jej trakcie, a po zakończeniu zaprezentować kilka utworów z repertuaru na Światowe Dni Młodzieży - mówi Sara Pradella, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej.

  To ona, wspólnie z Markiem Kudrą, studentem Dyrygentury Akademii Muzycznej we Wrocławiu, przygotowuje do występu grupę zamiłowanych w śpiewie młodych pasjonatów.

  „Więcej radości!”, „Więcej energii!” - woła, instruując wykonawców, by dali się ponieść muzyce. - Ostatnim razem tak żywiołowo nawoływałam do śpiewu, że w pewnym momencie straciłam głos - śmieje się, wspominając minioną próbę.

  Członkowie wrocławskiego chóru ŚDM, którzy swym występem uświetnią niedzielny wieczór, szkolą swe wokalne talenty już od ponad roku podczas cotygodniowych zajęć w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej na Ostrowie Tumskim.

  Uczestnicy tych spotkań to grupa bardzo zróżnicowana wiekowo, począwszy od dwóch uczennic szkoły podstawowej, przez młodzież gimnazjalną, licealistów, studentów i absolwentów, na osobach pracujących kończąc.

  Ich liczebność wciąż rośnie. Nie brak bowiem chętnych, aby wnosić powiew radości do serc wielu, włączając się aktywnie w życie diecezji przez śpiew.

  Chórowi towarzyszą instrumentaliści, grający na gitarze basowej, perkusji oraz pianinie. Wykonywane przez nich utwory chrześcijańskie, zarówno nowsze, jak i tradycyjne, zdradzają podobieństwo, pod względem stylu, do barwy muzyki nurtu gospel niewątpliwie bardzo wdzięcznego w odbiorze.

  Łączą piękny przekaz uwielbienia Boga z rytmicznym, żywym dźwiękiem, co porywa. Dlatego te melodie sprawiają, że publiczność w błyskawicznym niemal tempie włącza się do śpiewania.

  Trzeba przyznać, że repertuar pieśni wielogłosowych, które Chór ŚDM zamierza zaprezentować w dwudziestoosobowym składzie podczas zbliżającego się niedzielnego koncertu, wygląda bardzo zachęcająco.

  Będą to aranżacje młodego pianisty Daniela Pradelli, studiującego aktualnie Wibrafon Jazzowy na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, jak również realizacje utworów amerykańskiego piosenkarza Israela Houghton oraz polskiego zespołu chrześcijańskiego TGD.

  Nie zabraknie też oczywiście oficjalnego hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - „Błogosławieni miłosierni”!

  Chór ma już za sobą pięć udanych występów, a kolejne w planach. Warto zawczasu zarezerwować sobie wieczór na najbliższy koncert 6 grudnia.

  Wstęp wolny. Zamiast wejściówek obowiązują jedynie serca gotowe do wyrażenia wdzięczności Bogu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół