• facebook
 • rss
 • Małżeństwo na wyższym poziomie

  Paweł Trawka

  dodane 13.12.2015 10:31

  Osiem małżeństw przyjęło w sobotę 12 grudnia Kartę Equipes Notre-Dame. Chcą w ten sposób budować swoją wspólną świętość, korzystając ze wszystkich narzędzi, jakie oferuje duchowość tego ruchu.

  O rosnącej popularności END oraz potrzebie pogłębiania duchowości małżeńskiej świadczy fakt, że w ostatnich latach w samym Wrocławiu liczba ekip zwiększyła się kilkukrotnie. Okazją do wstąpienia do ruchu było doroczne spotkanie Equipes Notre-Dame zwane Świętem Karty, przeżywane co roku w okolicach Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki END.

  12 grudnia w kościele pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu ekipy z Dolnego Śląska mogły wspólnie przeżyć Eucharystię, wysłuchać konferencji formacyjnej, wymienić się doświadczeniami w grupie dzielenia oraz, po prostu, dowiedzieć się, co u kogo słychać.

  „Wielbi dusza moja, Pana, i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim”. Te słowa nie zawsze są łatwe do wypowiedzenia wobec wielu trudności, jakie niesie życie. A jednak małżonkowie zrzeszeni w END modlą się nimi codziennie i nie jest to dla nich tylko obowiązek. Życie małżeńskie można bowiem wprowadzać na coraz wyższy poziom, by się nim cieszyć, jak i przede wszystkim zbawiać.

  Podczas sobotniego spotkania nowe małżeństwa, które przeszły rok pilotażu – czas poznawania ruchu i podejmowania decyzji o przystąpieniu do niego – przyjęły Kartę END. Jest to dokument zawierający najważniejsze informacje o ruchu i praktyczne narzędzia uświęcania się w małżeństwie, czyli wprowadzania orzeźwiającej duchowej odnowy małżeństwa.

  Zainteresowanych rozwojem swojego małżeństwa i zdobywaniem nieba we dwoje zapraszamy na www.end.org.pl.

  Ruch duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame rozwija się w archidiecezji wrocławskiej prężnie i powstają coraz to nowe ekipy   Ruch duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame rozwija się w archidiecezji wrocławskiej prężnie i powstają coraz to nowe ekipy Paweł Trawka

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół