• facebook
 • rss
 • Przygotuj najpierw serce potem mieszkanie

  Maciej Rajfur

  dodane 16.12.2015 09:43

  Każda pora jest dobra na… spowiedź. Szczególnie przedświąteczną. Zakon Braci Mniejszych Kapucynów zaprasza na Noc Otwartych Konfesjonałów.

  Dla ludzi zabieganych, późno kończących pracę, ale nie tylko. Tych lubiących wieczór i noc. Szukających skupienia. 18 grudnia od godz. 21 do 1 w nocy bracia kapucyni w parafii św. Augustyna otwierają swoje konfesjonały.

  - Kilka lat temu odkryliśmy, że noc jest czasem ludzi młodych. Nocą ludzie młodzi budzą się do życia. Życie zaczyna kwitnąć od godziny 20-21 i czasem kwitnie do białego rana. Często młodzi pracują do późna - zwraca uwagę br. Maciej Jabłoński OFMcap.

  Przywołuje przy tym słowa papieża Franciszka, aby wychodzić na peryferia wiary i szukać ludzi dla Chrystusa.

  Noc Otwartych Konfesjonałów staje się praktyczną formą odpowiedzi na prośby ojca świętego.

  - Myślę, że pragnienie prawdy o sobie i spotkania z Panem Bogiem jest obecne u każdego człowieka, ale nie zawsze są na to praktyczne możliwości. Dlatego nasza inicjatywa jest okazją do spotkania z Chrystusem w konkretnym czasie w wielkim mieście - tłumaczy br. Maciej.

  Spowiedź ma być przygotowaniem do narodzin Mesjasza czyli do nadchodzących wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Bez pośpiechu, spoglądania na zegarek, stresu, czy kapłan zaraz nie wyjdzie z konfesjonału, bo gonią go obowiązki.

  Dla ojców kapucynów do także pewne poświęcenie. Ale po całym dniu obowiązków chętnie podejmą się kolejnego.

  - Zdarzało się np. w Wielkim Poście spowiadać np. do 5:30, a potem jeszcze w czasie dnia. Mówię sobie wtedy tak: wolę być zmęczony od spowiedzi niż od oglądania telewizji. Konfesjonał to miejsce, gdzie jestem duszpasterzem. Jak mówił papież Franciszek: masz okazję poczuć zapach swoich owiec - mówi br. Maciej Jabłoński.

  Noc Otwartych Konfesjonałów rozpocznie się 18 grudnia o godzinie 21 i potrwa o godziny 1 w nocy w parafii pw. św. Augustyna przy ul. Sudeckiej 90. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół