• facebook
 • rss
 • Wkrótce Karmelitański Bal Maskowy

  ac

  dodane 07.01.2016 21:30

  Trwają zapisy na zabawę taneczną, która odbędzie się 16 stycznia w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

  Bal rozpocznie się o 21.00, potrwa do białego rana. Poprzedzi go Msza św. o 19.15 w kaplicy sióstr marianek przy ul. kard. Bolesława Kominka 3/5 (100 metrów od Auli PWT), gdzie spotyka się DA „Przystań”.

  – To druga edycja zabawy w podobnej formule. Pierwszy taki bal odbył się rok temu w styczniu, był kontynuacją listopadowego balu dla singli, który wyrósł poniekąd z Mszy św. o dobrego męża i żonę. Dlaczego „karmelitański”? Bo tworzony m.in. przez osoby związane z Karmelitańską Wspólnotą Nowej Ewangelizacji „Solniczka” – tłumaczy koordynujący przygotowania Maciej Romaniszyn. – W tym roku też planujemy bal dla singli. Prawdopodobnie odbędzie się 6 lutego. Natomiast na bal 16 stycznia niektórzy przychodzą parami, inni w pojedynkę (zapisy prowadzone są dla pojedynczych osób). Wszyscy na pewno znajdą towarzystwo do zabawy. Nie określamy ściśle wieku zapisujących się. Zapraszamy młodych i młodo czujących się ludzi. W tamtym roku bawili się razem studenci, jak i osoby nieco starsze, 20-, 30-latkowie.

  Bal będzie bezalkoholowy, rozpocznie go i zakończy modlitwa. Przewidziane są dwa ciepłe posiłki, napoje, przekąski, w programie rozmaite zabawy – tak, by coś dla siebie znaleźli nie tylko „mistrzowie parkietu”, choć i oni będą usatysfakcjonowani.

  Uczestników obowiązują stroje wieczorowe – marynarki, garnitury, suknie i sukienki. Proszeni są także o przygotowanie masek. – W ubiegłym roku niektórzy decydowali się na maski klasyczne, inni wykazywali się niezwykłą inwencją. Zdarzały się nawet maski... gazowe – mówi Maciej.

  Ilość miejsc ograniczona. Zapisy prowadzone są przez formularz dostępny na www.facebook.com/ksiezniczkaMR/.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół