• facebook
 • rss
 • Być obecnym dla Obecnego...

  Aleksandra Pietraszewska

  dodane 11.02.2016 13:40

  W Zakopanem Katolickie Stowarzyszeni Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej przeżywało swoje Rekolekcje Formacji Apostolskiej.

  Rekolekcje odbyły się pod hasłem: „Być obecnym dla Obecnego, żeby uobecniać obecnym Obecnego swoją obecnością”. Intensywnie przeżytych kilka dni przyniosło wiele bogactw duchowych, a także rozrywki. Wszystko po to, by nabrać nowych sił fizycznych na drugi semestr roku szkolnego oraz duchowych - do wartościowego planowania swojego życia.

  Pierwszego dnia, tuż po adoracji Najświętszego Sakramentu, ks. Arkadiusz Krziżok, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej, wygłosił konferencję, opartą na pierwszej części hasła przewodniego: "Być obecnym dla Obecnego", co miało uzmysłowić młodzieży wagę formacji.

  Na koniec dnia znalazł się czas, by wspólnie spędzić czas w karczmie góralskiej.

  Kolejny dzień rozpoczęła jutrznia i konferencyjny poświęcona apostolstwu. Następnie uczestnicy rekolekcji wybrali się na wyczekiwaną górską wycieczkę. Jednym z jej elementów była wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej, Królowej Tatr na Wiktorówkach, gdzie odprawiona została Msza św. Kolejnym przystankiem była Rusinowa Polana i odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówce.

  Młodzież udała się z duszpasterzami również do Doliny Kościeliskiej i do... term w Bukowinie Tatrzańskiej, a w następne dni również do Pustelni świętego brata Alberta na Kalatówkach, z kaplicą Świętego Krzyża, w której mogli uczcić relikwie tego świętego. Był też kulig w kierunku Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które jest wotum dziękczynienia za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 r.

  Ostatni wieczór upłynął na konferencji pt. "Tak jak Jezus" i odpowiedzi na pytania wrzucone do tzw skrzynki pytań. Tuż przed wyjazdem młodzież wzięła udział w Eucharystii i wysłuchała jeszcze jednej nauki rekolekcyjnej pt. "Mój projekt życia".

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół