• facebook
 • rss
 • Na odsiecz w walce z nowotworem

  tb, ac

  dodane 01.03.2016 13:25

  "W dobrym tonie było tutaj być!" - takie zdania padały z ust osób uczestniczących w akcji charytatywnej pod hasłem "Dzień dla Stasia".

  Zorganizowała ją w minioną niedzielę Fundacja Na Maksa z Pisarzowic. Celem było zgromadzenie środków na leczenie i rehabilitację małego mieszkańca Brzezinki Średzkiej walczącego z nowotworem.

  Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele NMP Królowej Polski w Brzezince Średzkiej, w czasie której o oprawę muzyczną zadbała diakonia ze wspólnoty Benedictus z Wrocławia. Parafianie i zaproszeni goście tłumnie przybyli do kościoła, aby modlić się o zdrowie dla Stasia.

  Druga część spotkania odbyła się w hali sportowej w Pisarzowicach.

  Od 13.00 trwała zbiórka krwi – zarejestrowało się 55 dawców, z czego krew mogło oddać 38 osób; zostało zebrane ponad 17 litrów krwi.

  W części artystycznej wystąpiły dzieci z teatrzyku Promyk przygotowywane przez fundację Promyk, uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Miękini „Bałamutki”, w kabarecie „Wesołe życie staruszka”, Dawid Gołąbek – uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Stowarzyszenia Ostoja ze Środy Śląskiej, dzieci ze szkoły w Pisarzowicach oraz goście specjalni: Mateusz Kowalczyk i Mariusz Świnkowski z Wrocławia.

  Oprócz zbiórki datków do puszek trwały  licytacje. Największe zainteresowanie wzbudziły obrazy namalowane przez osoby niepełnosprawne ze stowarzyszenia Ostoja oraz gadżety kibiców, czyli piłki i koszulki z autografami od WKS Śląsk Wrocław oraz czapeczka, książka i plakat od mistrzyni Olimpijskiej Renaty Mauer-Różańskiej.

  Już wiadomo, że na leczenie i rehabilitację małego mieszkańca Brzezinki Średzkiej wolontariuszom udało się zebrać kwotę 5870,18 zł i 100 koron czeskich. Z samych licytacji uzyskano 5710 zł.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół