• facebook
 • rss
 • Historia Roja - przyjdź na specjalny pokaz

  Maciej Rajfur

  dodane 02.03.2016 15:41

  Do kin wszedł długo oczekiwany film "Historia Roja", nad którym patronat objął "Gość Niedzielny". Z tej okazji zapraszamy na specjalny pokaz, na który rozdajemy także bilety.

  Polski dramat wojenny w reżyserii Jerzego Zalewskiego opowiada o losach Mieczysława Dziemieszkiewicza, żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych i i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, który jako 20-latek pod koniec wojny dołączył do partyzantki antykomunistycznej na Mazowszu.

  Polska kinematografia długo czekała na pierwszy fabularny film o żołnierzach wyklętych. Nie było to łatwe przedsięwzięcie, ponieważ brakowało pieniędzy na zrealizowanie historycznego obrazu. Powstawał on przez kilka lat, a ukończony został dzięki zbiórce przeprowadzonej przez inicjatywę "Ratujmy Roja". Wielu Polaków z własnej woli wysyłało pieniądze na film, który, zdaniem jego autorów, ma być hołdem dla zapomnianych żołnierzy oraz "uzupełnieniem luki w świadomości współczesnego Polaka".

  - Towarzyszyliście mi i"Rojowi" na pokazach niechcianego filmu, które odbywały się przez ostatnie 3 lata. Wspomagaliście zadłużoną produkcję filmową finansowo. Za to wszystko jestem wam bardzo wdzięczny. Przypomnijmy: pierwszej wersji montażowej filmu nie zaakceptowała TVP, zresztą do dziś nie zaakceptowała żadnej wersji. Pretekst - długość filmu. Właściwy powód - cenzura zastosowana wobec przesłania filmu i żołnierzy wyklętych przez ludzi kreujących media publiczne przez ostatnich 25 lat i dłużej - mówi bez ogródek reżyser.

  "Historia Roja" nareszcie trafiła do kin i teraz warto okazać jej wsparcie poprzez wysoką frekwencję. "Gość Wrocławski" zaprasza na specjalny pokaz w promocyjnej cenie (11 zł za bilet).

  W Multikinie Pasaż Grunwaldzki w piątek 4 marca o 18.30 rozpocznie się prelekcja dotycząca żołnierzy wyklętych poprowadzona przez przedstawiciela stowarzyszenia "Odra-Niemen" Eugeniusza Gosiewskiego. Start seansu zaś o 19.00.

  Nasz konkurs

  Do wygrania dwa bilety na specjalny pokaz filmu "Historia Roja", o którym piszemy powyżej. Czekamy na odpowiedź na pytanie:

  Który z żołnierzy wyklętych ma, twoim zdaniem, najciekawszy życiorys nadający się na ekrany kin i dlaczego?

  Dwa najciekawsze uzasadnienia otrzymają od nas bilet na film "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać".

  Na e-maile na adres: wroclaw@gosc.pl czekamy do czwartku 3 marca do godz. 22! Liczymy na Waszą kreatywność i chęć poznawania historii niezłomnych bohaterów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół