• facebook
 • rss
 • Prześladowania są blisko nas

  kb

  dodane 03.03.2016 20:57

  Klaretyni świeccy zapraszają na spotkanie o prześladowaniach chrześcijan.

  Spotkanie pt. "Zabijają nas powoli" odbędzie się 5 marca w w Seminarium Misjonarzy Klaretynów (ul. H. Wieniawskiego 38). Gośćmi będą przedstawicielem organizacji "Open Doors Polska", która niesie pomoc prześladowanym braciom i siostrom na całym świecie.

  Jak zaznacza Przemysław Wilczyński, organizator wydarzenia, będzie ono miało bardzo osobisty i dotykający serc charakter. Zaprezentowane zostaną świadectwa prześladowanych chrześcijan z różnych stron świata, a uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak można im pomóc w praktyczny sposób.

  W planie jest też panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi oraz mini recital skrzypcowy. Będzie też można nabyć interesujące publikacje na temat Kościoła Prześladowanego.

  To pierwsze tego typu spotkanie zorganizowane przez klaretynów świeckich. Dlaczego? Bo dopiero od półtora roku są obecni we Wrocławiu.

  - Do tej pory przygotowywaliśmy się do działalności „na zewnątrz” poprzez m.in. rekolekcje. Wreszcie dojrzeliśmy do pełnej aktywności - tłumaczy P. Wilczyński. Podkreśla przy tym, że we wspólnocie zauważono zasadniczy fakt. Wielu traktuje prześladowania jako coś bardzo dalekiego, co na Polaków nie dotyczy. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie.

  Spotkanie rozpocznie się o godz. 10. Więcej informacji na www.klaretyniswieccy.pl oraz pod nr tel.: 518 873 928. Uwaga! Ze względu na ograniczoną pojemność sali organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie udziału. Wstęp jest bezpłatny.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objął o. Krzysztof Gierat CMF, prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. Natomiast patronat medialny objął "Gość Wrocławski".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół