• facebook
 • rss
 • W nas trwa waleczność twoja

  mr

  dodane 05.03.2016 21:53

  Kibice Śląska Wrocław zaprezentowali w derbowym meczu z Zagłębiem Lubin patriotyczną oprawę, nawiązującą do filmu "Historia Roja". Oddali w ten sposób hołd żołnierzom wyklętym.

  „Historia Roja. W nas trwa waleczność Twoja” - transparent z takim napisem oraz wielką „sektorówkę” w podobizną Żołnierza Wyklętego, Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja” rozłożyli podczas meczu fani WKS-u.

  W ten sposób oddali hołd jednemu z partyzantów antykomunistycznych, bohaterowi filmu Jerzego Zalewskiego „Historia Roja”. Z trybun wybrzmiały głośne okrzyki kilku tysięcy kibiców: „Bóg, honor i ojczyzna”, „Armio wyklęta, Śląsk Wrocław o was pamięta” oraz „Cześć i chwała bohaterom”. Wszyscy razem odśpiewali także cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

  Poza tym na trybunie B Stadionu Miejskiego przedstawiono jeszcze 3 efektowne „kartoniady” (kibice na trybunie na sygnał podnoszą po jednym kartonie i wszyscy tworzą jakiś obraz). Jedna z nich przedstawiała herb klubu z literami po bokach WŚ (stowarzyszenie "Wielki Śląsk"), pozostałe układały się w litery AS (Ave Silesia) oraz US (Ultras Silesia).

  Mobilizacja i oprawy są wynikiem meczu z Zagłębiem Lubin, czyli odwiecznego rywala, z którym Śląsk toczy bój o prym kibicowski i piłkarski na Dolnym Śląsku. W tym sezonie to wrocławski klub gra poniżej oczekiwań i jest poważnym kandydatem do spadku z Ekstraklasy. Tym razem w derbowym starciu uległ 0:2.

  Poniżej zobaczcie nagranie z oprawy o "Roju":

  Oprawa kibiców Śląska ''Historia Roja''
  LechiaKarwiny

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół