• facebook
 • rss
 • Abp Kupny z posługą duszpasterską w Niemczech

  WKS

  dodane 10.03.2016 13:45

  Metropolita powrócił do Wrocławia po tygodniowym pobycie za zachodnią granicą. Hierarcha przebywał tam na zaproszenie kapłanów pracujących w Polskich Misjach Katolickich.

  Na trasie posługi metropolity wrocławskiego znalazły się takie miasta, jak Wiesbaden, Dortmund i Osnabrück.

  W tamtejszych kościołach abp Kupny sprawował Eucharystię, a ponad 100 młodych Polaków przyjęło z jego rąk sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

  – Kościół jest z was dumny – mówił do nowo bierzmowanych hierarcha, podkreślając, że czasy współczesne stawiają przed chrześcijanami bardziej niż kiedykolwiek obowiązek dawania świadectwa o swoim przywiązaniu do Jezusa Chrystusa.

  – Dziękuję za świadectwo, jakie daliście przygotowując się do przyjęcia tego sakramentu i życzę, by moc Ducha Świętego zawsze wam towarzyszyła. Od dziś w bowiem do was szczególnie odnoszą się słowa papieża Franciszka, że człowiek wierzący jest zarówno uczniem, jak i misjonarzem – mówił abp Kupny.

  Podczas swojego pobytu metropolita spotykał się i rozmawiał z kapłanami pełniącymi posługę za naszą zachodnią granicą. Prawie dwudziestu z nich pochodzi z archidiecezji wrocławskiej. Metropolita interesował się życiem Kościoła w Niemczech, reakcjami tamtejszego duchowieństwa na pontyfikat papieża Franciszka.

  Głównym tematem jednak rozmów, były zbliżające się Światowe Dni Młodzieży i sposób, w jaki poszczególne diecezje przygotowują się do przyjazdu do Polski. Wielu młodych Niemców w lipcu, w drodze do Krakowa, zatrzyma się, by przeżywać Dni w Diecezjach w stolicy Dolnego Śląska.

  W swoich wspomnieniach z tygodniowego wyjazdu abp Kupny szczególnie ciepło zapamiętał również spotkanie z siostrami zakonnymi posługującymi w szpitalu w Dortmundzie.

  – To, co robicie, nabiera szczególnego charakteru w kontekście przeżywanego przez Kościół Roku Jubileuszowego – mówił hierarcha do sióstr, podkreślając, że szpitale, domy opieki i hospicja stanowią swoistego rodzaju wyspy miłosierdzia na morzu obojętności i dodając, że czyniąc miłosierdzie milcząco, ale bardzo skutecznie świadczymy o naszej relacji z Bogiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół