• facebook
 • rss
 • Symbole w najmniejszej parafii

  Rozalia Golik

  dodane 06.04.2016 23:30

  Symbole ŚDM zawitały w środę m.in. do Smogorzowa i Idzikowic.

  Radosny dzwon neogotyckiej świątyni św. Jana Chrzciciela w Smogorzowie powitał 6 kwietnia symbole ŚDM, które przybyły w ramach peregrynacji po archidiecezji wrocławskiej.

  Parafia jest prawdopodobnie najmniejszą spośród przyjmujących te znaki. Wierni, którzy wypełnili kościół, zaświadczyli o swej wielkiej potrzebie tego typu spotkań.

  Do świątyni przybyli zarówno młodzi z miejscowego gimnazjum wraz z nauczycielami, jak i rodziny.

  Podczas Eucharystii celebrowanej przez proboszcza ks. Tomasza Broszko Miłosierdziu Bożemu zawierzone zostały rodziny. W homilii pasterz parafii mówił nie tylko o wspaniałej historii symboli, ale również zachęcał do „dotknięcia miłosierdzia”.

  Przypominał, że do prawdziwego szczęścia idzie się drogą krzyża: przez wysiłek, poświęcenie i samozaparcie osiąga się dobro. Prosił też, by uczestnicy spotkania w swoich modlitwach pamiętali o Światowych Dniach Młodzieży. Na zakończenie pobytu symboli w Smogorzowie zebrani mogli oddać osobiście cześć Krzyżowi Światowych Dni Młodzieży i Ikonie Salus Populi Romani.

  W kościele filialnym w Idzikowicach zgromadziły się dzieci wraz z nauczycielami ze szkoły podstawowej oraz młodzież z opiekunami z pobliskiego gimnazjum w Wilkowie. Nie zabrakło również parafian dorosłych, którzy przybyli, by zawierzać siebie i swoje rodziny Bożej Opatrzności. I w tej świątyni adorowane były symbole ŚDM modlitwą, śpiewem oraz ciszą. Podobnie jak wcześniej w Smogorowie i tutaj Bożemu Miłosierdzi zawierzone zostały rodziny.

  Dla punktu przygotowań do ŚDM 2016 działającego przy parafii w Smogorzowie dzisiejsza uroczystość to kolejny krok do radosnego przeżywania spotkania młodzieży całego świata w lipcu, w Krakowie.

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół