• facebook
 • rss
 • Bądź jak twój Mistrz

  kb

  dodane 07.04.2016 13:05

  Św. Jan Paweł II wzorem przylgnięcia do Chrystusa.

  Oleśnicki etap peregrynacji krzyża i ikony Matki Bożej rozpoczął się od procesji do pięciu stacji w rynku. Następnie symbole ŚDM zostały wprowadzone do bazyliki pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, gdzie młodzież i mieszkańcy miasta mogli posłuchać szczegółów związanych z historią przekazania krzyża i obrazu przez papieża św. Jana Pawła II.

  We Mszy św. wzięli udział kapłani z całego dekanatu oleśnickiego. Ks. Klaudiusz Kordos mówił w homilii o zadaniu dla młodzieży pozostawionym przez polskiego papieża. Cytował fragment wypowiedzi świętego zamieszczonej na tabliczce na krzyżu wygłoszone w 1984 r.: "(...) Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie".

  Zwrócił uwagę, że w tych słowach można zobaczyć Jana Pawła II, który swoim życiem przylgnął całkowicie do Chrystusa i dzięki temu stawał się coraz bardziej podobny do Mistrza. Pomocą była dla niego Matka Boża. Ks. Klaudiusz zachęcał do tego, byśmy brali przykład ojca świętego.

  - Ta uroczysta Eucharystia ma sprawić, że chociaż odrobinę upodobnimy się do naszego Mistrza. Tą, która ma nas nauczyć adoracji Jezusa ukrzyżowanego jest Maryja - mówił.

  Przypominając pewne fakty z życia Jana Pawła II kapłan zauważył, że śmierć kolejnych członków jego rodziny sprawiła poczucie, że stracił wszystko. - Stało  się tak, by zyskał jeszcze więcej. Oto ja i ty - bracie i siostro - staliśmy się jego rodziną. Z jaką miłością i czułością przybywał do tych, z którymi się spotykał - przekonywał.

  Zwrócił także uwagęna fenomen, iż wokół tego starego, zniedołężniałego człowieka zbierało siętak wielu młodych. - Ludzie, którzy przybywali na te spotkania (Światowe Dni Młodzieży, przyp. red.) w różnych zakątkach widziały w nim Chrystusa. I to jest dla nas wzór, to jest dla nas droga. Jeśli ktoś pozwoli, tak jak on, poprowadzić się przez życie Jezusowi (...) to stanie się innymi człowiekiem - mówił.

  Podkreślił także, że śmierć Jezusa nie była końcem, ale początkiem czegoś więcej. - Dzięki temu wydarzeniu, dzięki największemu cudowi, wierzymy, że również zmartwychwstaniemy - dodał.

  Zobacz zdjęcia:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół