Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Abp Kupny nagrał hymn ŚDM w języku migowym

Duszpasterstwo Osób Niesłyszących przygotowuje specjalny klip, dzięki któremu hymn Światowych Dni Młodzieży będzie dostępny dla ich podopiecznych. Produkcja wkrótce pojawi się w internecie.

Jedną z osób, które będą "migały" słowa pieśni, jest metropolita wrocławski. Arcybiskupowi przypadło wypowiedzenie za pomocą znaków słów: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". W tym celu przeszedł "skrócony kurs" języka migowego.

Nagrania dokonano dziś rano w gabinecie abp Kupnego we wrocławskiej kurii.

- Światowe Dni Młodzieży to święto wszystkich i nikt nie może być wykluczony z udziału w nim - tłumaczy swoje zaangażowanie hierarcha.

Opowiada, że kiedy osoby z duszpasterstwa poprosiły o możliwość przygotowania nagrania nie miał wątpliwości, że ta inicjatywa jest bardzo potrzebna.

- Z jednej strony chodzi o umożliwienie osobom, które nie słyszą, poznania niezwykle bogatej treści, jaką niosą słowa hymnu ŚDM. Z drugiej - tego rodzaju produkcja jest wyjściem do przodu, gestem zapraszającym wszystkich do zaangażowania się w przygotowanie i przeżywanie tego wielkiego i pięknego wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży - puentuje abp Kupny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy