• facebook
 • rss
 • Błogosławiony bez tajemnic

  kb, awi

  dodane 01.05.2016 08:32

  Wiesz, jak się wabił pies ks. Jerzego Popiełuszki? Nie? A on wie.

  Już po raz drugi odbył się ogólnopolski konkurs pn. "Ksiądz Jerzy Popiełuszko - człowiek prawdy, który zło dobrem zwyciężał", zorganizowany przez Katolickie Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, przy Zespole Szkół Katolickich na Bielanach. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna.

  Tegoroczna edycja była wyjątkowa z naszego punktu widzenia, bo wygrał ją "nasz człowiek". W finałowych zmaganiach największą liczbę punktów zdobył uczeń klasy IVb Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich, Konrad Szydłowski. - Nigdy nie leciałem samolotem do Warszawy, pierwszy raz byłem w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, gdzie wikarym był ksiądz Jerzy Popiełuszko, obawiałem się, jak pójdzie ten konkurs, ale podczas pisania testu zakreśliłem wszystkie odpowiedzi; konkurs nie był jakiś trudny, ale niektóre pytania sprawiały mi trochę kłopotu - mówi.

  Uczestnicy konkursu z Kątów Wrocławskich wraz ze swoim katechetą Adamem Wilczyńskim w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie. To tam wikariuszem był bł. ks. Jerzy   Uczestnicy konkursu z Kątów Wrocławskich wraz ze swoim katechetą Adamem Wilczyńskim w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie. To tam wikariuszem był bł. ks. Jerzy zbiory własne Konrad nie był jedynym finalistą. Oprócz niego do Warszawy pojechały jeszcze trzy osoby, a dwie z nich - Agnieszka Pieczonka z klasy VIa oraz Bartosz Szydłowski z klasy IVb (brat Konrada), otrzymało wyróżnienia. - Wiadomości do opanowania było sporo, ale dałam sobie radę - mówi dziewczynka.

  Celem tego przedsięwzięcia było zainteresowanie osobą błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, szerzenie jego kultu, upamiętnianie męczeńskiej śmierci oraz rozbudzanie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. Uczniowie z Kątów Wrocławskich są podopiecznymi katechety Adama Wilczyńskiego.

  Składamy gratulacje dzieciom, nauczycielowi oraz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich.

  * Pies ks. Jerzego wabił się "Tajniak".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół