• facebook
 • rss
 • Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer

  ks, mr

  dodane 06.05.2016 13:56

  Powstał ilustrowany przewodnik dla rodzin.Zabawnie przedstawia najważniejsze dla Wrocławia miejsca, kulturę, kuchnię i ciekawostki, a poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęca do aktywnego poznawania miasta.

  Wrocławska NIEMAPA, jak każda z serii, skierowana jest do mieszkańców, żeby na nowo mogli odkryć miasto. Znajdziemy tam znane miejsca, takie jak Hydropolis czy Mostek Czarownic, ale też parki i ciekawe podwórka takie jak OKAP czy to w Teatrze Capitol. Warto wczytać się w opisy polecanych miejsc, bo zwracają uwagę na ciekawostki, a jednocześnie stanowią wyzwanie i zachętę do podjęcia kreatywnych działań.

  Z NIEMAPĄ Wrocław dzieci i dorośli będą gubić się w labiryncie Parku Brochowskiego, obserwować miedziane kopuły w Parku Szczytnickim czy uczyć się oszczędzania ciepła z Kogeneracją. Autorki NIEMAPY, Małgorzata Żmijska i Joanna Studzińska zachwyciła oferta kulturalna Wrocławia:

  To niesamowite, ile świetnych rzeczy można robić w tym mieście całą rodziną ­ jako mamy niemowlaków jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i na pewno wrócimy do Wrocławia na wydarzenia w ramach Europejskiej Stolicy Kultury - mówią autorki.

  Wrocławska NIEMAPA to również sporo zieleni i wody, bo elementem łączącym wszystkie przystanki jest Odra. Zapraszamy do poznawania miasta z ziemi, wody a nawet z powietrza­ jadąc Polinką.

  - Wrocław urzekł nas architekturą i zielenią. Zakomponowanie tych wszystkich wspaniałych miejsc było nie lada wyzwaniem - mówią Maciek Blaźniak i Asia Guszta ze Studia Ładne Halo, duet ilustrujący NIEMAPĘ.

  Choć NIEMAPA wygląda jak zwykły składany plan , to fascynujący przewodnik po mieście. Poręczny format i specjalny papier zachęcają do twórczych działań: rysowania, bazgrania i notowania. Wysmakowane ilustracje i różnorodne zadania czynią z niej obowiązkową pozycję na półce każdego dziecka, a dołączona ilustrowana pocztówka “Pozdrowienia z Wrocławia” ułatwia podzielenie się swoimi odkryciami z rodziną i przyjaciółmi.

  Serię NIEMAPA wymyśliła i opracowuje Grupa Mamy razem z duetem artystów ze Studia Ładne Halo. Dodatkowo, we Wrocławiu pomagały wspaniałe dziewczyny: Asia Gala (blog Z kulturą do dzieci), Magda Kreis (3D Design dla dzieci), Marta Mikos, Agnieszka Wańczyk (blog Edek i my), Dominika Węcławek oraz Anna Rumińska (Slow Food Dolny Śląsk). NIEMAPA Wrocław nie powstałaby bez współpracy partnerów, którymi są m.in: Miasto Wrocław oraz Hydropolis.

   Można skorzystać z bezpłatnej wersji on­line TUTAJ lub pobrać plik do wydruku.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół