• facebook
 • rss
 • Na chwilę w realu

  Karol Białkowski

  dodane 10.05.2016 13:11

  Twórcy i współpracownicy ewangelizacyjnego portalu 2ryby.pl spotkali się w Wojnowicach.

  Portal 2ryby.pl powstał trzy lata temu. Jego założenie jest bardzo proste. Krótkie - do 3,5 min - filmiki mają dotykać spraw najistotniejszych.

  Publikowane materiały można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy to odpowiedzi na pytania, których poszukują internauci, a drugi to zagadnienia uznane za ważne przez twórców. Jak zaznacza ks. Mirosław "Malina" Maliński, pomysłodawca portalu, w tym wypadku nie jest istotne, czy ludzie będą tworzone filmiki oglądali, czy też nie. One mają wartość same w sobie.

  - Pierwsze spotkanie z ludźmi, z którymi pracuje się w internecie to naprawdę fajne przeżycie. Wielu z nas widziało się pierwszy raz w życiu - mówi "Malina". Do zamku w Wojnowicach przybyło ok. 30 osób z całej Polski, by się poznać w poza wirtualnej przestrzeni, podsumować dotychczasową działalność i porozmawiać m.in. o przyszłości "dwóch ryb". Podkreśla jednak, że wydarzenie miało przede wszystkim integracyjny charakter.

  Dominika Wawrzyniak, która z 2ryby.pl związana jest stosunkowo niedługo podkreśla, że atmosfera była niezwykle sympatyczna. - Spotkanie było podzielone na kilka bloków. Mogliśmy się m.in. podzielić swoimi wrażeniami związanymi z pracą przy tworzeniu portalu. Ludzie zwracali uwagę, że udział w projekcie wiąże się z wielką radością wynikającą ze służby oraz jest szansą na podzielenie się swoim talentem z innymi oraz na samorozwój. Dodatkowo opowiadali o świadomości, że tworzą Boże dzieło - opowiada.

  A co z przyszłością? - Chcielibyśmy na pewno, aby filmy miały przełożenie na życie codzienne, aby oglądający zyskiwali dodatkową motywację do działania - dodaje.

  Daniel Brzezina, który w tworzenie portalu jest zaangażowany od początku jego istnienia cieszy się, że w końcu mógł poznać ludzi, z którymi wymienia dziesiątki maili. - To jest tak, że ja się z nimi wszystkimi kontaktuję, ale oni nawzajem się nie znają nawet z korespondencji. Dobrze móc budować bliższe więzi z ludźmi, z którymi pracujemy w "dwóch rybach" - opowiada.

  W programie spotkania był koncert ks. Bartka Kota i ognisko.

  Obejrzyj zdjęcia i zajrzyj na www.2ryby.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół