• facebook
 • rss
 • Na rolkach do Matki

  ac /inf.pras.

  dodane 13.05.2016 11:00

  Pielgrzymka wyruszy 1 lipca. Trwają zapisy. Liczba uczestników ograniczona.

  Jest inna niż wszystkie. Szybsza, młodsza i… sięgająca Afryki – ma bowiem w bardzo konkretny sposób wesprzeć jej mieszkańców. Organizatorzy I Rolkowej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę – Liceum Salezjańskie we Wrocławiu oraz wrocławski oddział Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu – przygotowują ją od ponad roku.

  Trasę 221 km przejechali już nie raz, także na rolkach i to w jeden dzień. Pielgrzymi z Wrocławia wyruszą 1 lipca, aby po 4 dniach, jadąc przez Bierutów, Kluczbork, Kamyk, złożyć u stóp Jasnogórskiej Maryi intencje, ale i konkretny dar miłosierdzia: zgromadzone środki na budowę studni we wsi Toki w Czadzie. Towarzysząca wyprawie akcja „Kilometry Miłości” będzie najważniejszym owocem pielgrzymowania. O inne owoce,  także te duchowe pątnicy starać się będą poprzez modlitwę, Eucharystie, jak i  słuchając konferencji.

  Tematami poszczególnych dni będą: ”Perspektywa”, „Myślenie”, „Aktywność”, „Pełnia”. Główny temat to „Miłosierdzie w drodze”. Aby być pielgrzymem „rolkowej”, należy spełnić określone warunki.  Można dowiedzieć się o nich na www.rolkowa-wroc.pl. Przewidywana liczba uczestników: 100 osób. 

  Pielgrzymowanie na rolkach to szybsze, bardziej wyczulone i zdecydowane podążanie nie tylko na Jasną Górę, lecz przede wszystkim do Nieba - twierdzi ks. Jerzy Babiak, organizator, opiekun duchowy pielgrzymki.

  Zobacz oficjalny spot, promujący pierwszą pielgrzymkę rolkową:

  ROLKOWA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA - SPOT 2016
  TVSLOWROC

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół