• facebook
 • rss
 • Papiescy specjaliści

  ac

  dodane 15.05.2016 12:43

  Przedstawiciele Wałbrzycha, Zgorzelca i Bolesławca byli najlepsi w 12. edycji Konkursu Papieskiego w rejonie dolnośląsko-opolskim.

  Pierwsze dwa miejsca oraz miejsce czwarte przypadły uczennicom II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu – kolejno: Katarzynie Adamczak, Joannie Bober i Ewelinie Świętanowskiej. III miejsce zajął Marcin Rajczakowski z LO im. Braci Śniadecki w Zgorzelcu, miejsce V – Jakub Czyżewski z technikum nr 3 w Bolesławcu.

  Wiedza uczestników konkursu, organizowanego przez Instytut Tertio Milennio, sprawdzana jest na różne sposoby w kolejnych etapach.

  – Na pierwszym etapie czekał na nas quiz. Rozwiązywałam go na stronie internetowej w szkole. Drugi etap wiązał się z testem on-line wielokrotnego wyboru, który rozwiązywaliśmy w domu – wszyscy w całej Polsce w tym samym czasie – wyjaśnia Ewelina, pierwszoklasistka z liceum w Wałbrzychu. – Następnie pisaliśmy esej (ja na temat obrony „mojego Westerplatte”), a teraz, we Wrocławiu, broniliśmy go przed komisją.

  – Mój esej dotyczył sensu ludzkiego cierpienia w nauczaniu Jana Pawła II – mówi Kasia, tegoroczna maturzystka, i, jak się okazało, zwyciężczyni regionalnego finału. – Korzystałam z bardzo wielu materiałów znalezionych w sieci, z filmów, książek. Przy pisaniu często odwoływałam się do Biblii. Św. Jan Paweł już wcześniej był dla mnie wzorem, ale dopiero teraz zaczęłam głębiej wnikać w to, co mówił, czego nauczał. Ten konkurs na pewno dużo nam dał.

  Uczestnicy regionalnego finału   Uczestnicy regionalnego finału Archiwum organizatorów Tuż po ogłoszeniu wyników (z lewej laureatka)   Tuż po ogłoszeniu wyników (z lewej laureatka) Archiwum organizatorów

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół