• facebook
 • rss
 • Wyznacz trasę i ruszaj w podróż po Wrocławiu

  inf. prasowa

  dodane 01.06.2016 13:21

  Mapy Google zyskują nową funkcję. Uruchomiona dzisiaj usługa "Transport publiczny" umożliwia szybkie wyznaczenie trasy podróży komunikacją miejską Wrocławia bezpośrednio na mapie.

  Trasy i połączenia komunikacji miejskiej są dostępne na Mapach Google obok alternatywnych tras samochodowych oraz ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Nowa funkcja sprawia, że mapa jest bardziej kompleksowa i użyteczna w dostarczaniu użytkownikom wszelkich informacji drogowych. Informacje na Mapach obejmują wszystkie połączenia autobusowe i tramwajowe dostarczane przez MPK Wrocław.

  - Cieszymy się, że Wrocław dołączył do grona miast, w których można korzystać z funkcji "Transport publiczny". Teraz zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Europejską Stolicę Kultury będą mogli łatwo sprawdzić, jak dojechać wrocławską komunikacją miejską np. z Dworca Głównego do budynku Narodowego Forum Muzyki - mówi Piotr Zalewski z Google Polska.

  Z funkcji "Transport publiczny" na Mapach Google mogą korzystać zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Wystarczy wejść na stronę: maps.google.pl lub uruchomić aplikację Mapy Google na smartfonach i tabletach z systemami Android i iOS. Po wyznaczeniu trasy i wybraniu opcji "Transport publiczny", pojawią się połączenia komunikacji miejskiej oraz szacowany czas dojazdu i oznaczenia dróg.

  W Polsce oprócz Wrocławia usługa "Transport publiczny" dostępna jest między innymi w Warszawie, Olsztynie, Szczecinie i Zielonej Górze. Od stycznia ubiegłego roku dostępne są również połączenia realizowane przez pociągi PKP Intercity.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół