• facebook
 • rss
 • Prof. Jan Miodek obchodzi 70. urodziny

  kb /BP UWr

  dodane 07.06.2016 11:46

  Jeden z najbardziej rozpoznawalnych mieszkańców Wrocławia przechodzi na emeryturę.

  Prof. Jan Miodek - językoznawca, niestrudzony popularyzator poprawnej polszczyzny, najbardziej rozpoznawalny wrocławianin i ulubieniec nie tylko studentów, znany przede wszystkim z zamiłowania do języka polskiego, Tarnowskich Gór, ale także śpiewu i piłki nożnej, krótko mówiąc: człowiek legenda - 7 czerwca kończy 70 lat. Z tej okazji Uniwersytet Wrocławski zachęca do udziału w akcji „Kartka dla Profesora Miodka”.

  Profesor Miodek, który wypromował prawie 400 magistrów i 30 doktorów, po niemal 30 latach kierowania Instytutem Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przechodzi na emeryturę. Jubileusz 70. rocznicy jego urodzin jest niepowtarzalną okazją do podziękowania za długoletnią działalność, wszechstronną aktywność i nieustającą życzliwość.

  „Poszukujemy anegdot i wspomnień o Janie Miodku. Czekamy na wasze posty, maile, kartki i listy z życzeniami dla prof. Jana Miodka. Zbieramy także filmy oraz zdjęcia, które zrobiliście jako studenci, absolwenci, fani, przyjaciele - także takie, na których pozujecie razem z jubilatem. Obiecujemy, że wszystkie przesłane do nas materiały trafią do rąk Profesora 24 czerwca, kiedy będziemy obchodzić jego jubileusz” - czytamy w specjalnym komunikacie.

  Swoje pamiątki należy przesłać elektronicznie na adres: promocja@uwr.edu.p lub pocztą tradycyjną na adres: Uniwersytet Wrocławski, Zespół ds. Promocji, pl. Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław, z dopiskiem: „Prof. Miodek”.

  Życzenia prof. Miodkowi można składać również za pośrednictwem Facebooka. Należy odszukać wydarzenie: „Kartka dla Profesora Miodka” i tam umieścić swój wpis.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół