• facebook
 • rss
 • Ministranci wybiegną na boisko

  Maciej Rajfur

  dodane 12.06.2016 13:06

  Już 18 czerwca ok. godziny 11.30 na stadionie w Wołowie usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego na archidiecezjalnym turnieju piłkarskim Liturgicznej Służby Ołtarza. Trwają zapisy.

  To pomysł ministrantów parafii pw. św. Wawrzyńca w Wołowie, którzy poprosili swojego wikarego, ks. Wojciecha Buźniaka, o pomoc w organizacji takiego turnieju.

  - Chcemy się zintegrować z innymi członkami służby liturgicznej. Każdy chyba lubi grać w piłkę, to świetna zabawa, która łączy. Poza tym myślę, że mamy mocną ekipę, więc celujemy jak najwyżej. Musimy wierzyć w zwycięstwo - uśmiecha się prowokacyjnie Mateusz Wysocki, ceremoniarz z parafii. św. Wawrzyńca w Wołowie.

  W ramach sportowych zmagań zagrają ze sobą ministranckie drużyny z gimnazjum i liceum w jednej kategorii. Prawdopodobnie na boisko wybiegną też księża, którzy zmierzą się ze starszymi członkami LSO.

  Turniej piłki nożnej o puchar o. bp. Jacka Kicińskiego i burmistrza gminy Wołów rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Wołowie.

  - Poprosiliśmy o. biskupa Jacka o przewodniczenie Eucharystii. Chętnie się zgodził i ucieszył z inicjatywy skierowanej do członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Modlitwa na początek zmagań sportowych to wyraz naszej wiary i świadomości, że będziemy tam dla Pana Boga - wyjaśnia organizator ks. Wojciech Buźniak.

  Patronat nad imprezą objął piłkarz polskiej Ektraklasy, pochodzący z Wołowa, a występujący obecnie w drużynie Zagłębia Lubin, Krzysztof Janus. Dla zwycięskiej ekipy zawodowiec podarował wejściówki na mecz Zagłębia Lubin i zaaranżuje po meczu spotkanie w szatni z piłkarzami, obecnie trzecią drużyną piłkarską w Polsce.

  - Piłka nożna jest bliska prawie każdemu ministrantowi, a taki turniej stwarza okazję do spotkania ze swoimi rówieśnikami z innych parafii. Często ministranci zastanawiają się, jak to jest w innych parafiach ze Służbą Liturgiczną. Podczas takiej inicjatywy można wymieniać swoje myśli na szczeblu międzyparafialnym - zauważa ks. Marek Leśniak, archidiecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza.

  Gdy tylko usłyszał o pomyśle chłopców z Wołowa, chętnie wyraził zgodę i przyłączył się do organizacji sportowej rywalizacji, która, jak sądzi, skutecznie motywuje do pracy nad sobą.

  - Zaczynamy od Mszy św., więc pokazujemy wyraźnie, kto nas zgromadził, kto nas zaprosił do tej wspólnoty - Chrystus. Myślę, że sport może być narzędziem ewangelizacji. Ministranci grający w piłkę na tym turnieju będą dawali świadectwo, jak rywalizować ze sobą w duchu fair-play - wyjaśnia ks. M. Leśniak.

  Zwraca uwagę przy tym, że chłopcy kopią piłkę także poza turniejem, gdzieś w klubach, w szkole czy na podwórkach, a więc mają wpływ na zachowania swoich kolegów.

  Ludzie zwracają uwagę, jak się zachowują przed, w trakcie rywalizacji. Np. jeśli ktoś jest człowiekiem wierzącym i czyni znak krzyża przed meczem. - To okazja do zamanifestowania swojej wiary i pokazania, że czegokolwiek w życiu nie robię, to zapraszam do tego Pana Boga - dodaje duszpasterz LSO.

  Chętne ekipy mogą się jeszcze zgłaszać do 15 czerwca na adres mailowy: ks.wojciech.buzniak@gmail.com; ilość grających ekip jest ograniczona.

  Poniżej załączamy plakat wydarzenia.

  Plakat wydarzenia   Plakat wydarzenia Archiwum organizatora

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół