• facebook
 • rss
 • Dziękczynienie i prośba o Bożą opiekę

  ac /archidiecezja

  dodane 13.06.2016 15:22

  3. rocznica ingresu abp. Józefa Kupnego przypada 16 czerwca. Zapraszamy na Mszę św.

  „Tego dnia – jak podaje wrocławska kuria – Ksiądz Arcybiskup Metropolita będzie przewodniczył koncelebrowanej Mszy Świętej, w ramach której, razem z Ludem Bożym zgromadzonym przy ołtarzu Pańskim, będzie dziękował Bogu Wszechmogącemu za wszelkie dobro, jakie w czasie Jego dotychczasowej posługi pasterskiej stało się udziałem Kościoła Świętego w naszej Archidiecezji; będzie też prosił o dalszą opiekę, by dobry Bóg wspierał swoją łaską Jego inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane w trosce o zbawienie powierzonych sobie wiernych”.

  Eucharystia odbędzie się o 18.30 w katedrze wrocławskiej – gdzie zaproszeni są kapłani, osoby konsekrowane i wszyscy wierni.

  Przypomnijmy słowa wypowiedziane 3 lata temu przez rozpoczynającego swą posługę pasterza: – Chrystus podobnie jak wtedy, tak i dziś mówi do każdego z nas: mam ci coś do powiedzenia. Mam ci coś do powiedzenia przez tamto wydarzenie opisane w Ewangelii, w domu faryzeusza, w świetle całego mojego nauczania ziemskiego, w świetle mojej męki, śmierci na krzyżu. Mówię ci – mówi Chrystus – o mojej dla ciebie miłości, miłości miłosiernej, uwalniającej od grzechu, przebaczającej każdy grzech; miłości potężniejszej od zła, od śmierci (…). Nie było innego sposobu, by przekonać człowieka o miłości – nie było innego sposobu, pozostał tylko krzyż. Właśnie to mówi Chrystus do współczesnego człowieka, do każdego z nas. I z tą radosną nowiną przychodzę do was tu, do Wrocławia.

  Jak było trzy lata temu w katedrze wrocławskiej - zobacz TUTAJ.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół