• facebook
 • rss
 • List zza oceanu

  Dawid Feliszek

  dodane 14.06.2016 11:02

  Światowe Dni Młodzieży i Dni w Diecezjach przyciągają do Polski wielu młodych ludzi z całego świata. Jedną z osób, które przyjadą odwiedzić nasz kraj będzie Megan Gaughan, która wysłała list do wrocławskiego sztabu ŚDM i już nie może się doczekać przyjazdu na spotkanie z Ojcem Świętym.

  Megan pochodzi z Pensylwanii w USA i ukończyła tam studia na Carlow University. Obecnie jest nauczycielką w Vincentian Academy. Podczas wszystkich lat liceum była zaangażowana w młodzieżową grupę St. Sebastian oraz tworzenie musicali. Z tą grupą była także związana w trakcie studiów, a obecnie jest częścią podstawowego zespołu SSYM i SSYM Jr.

  Megan uwielbia robić wiele rzeczy i włącza się w najróżniejsze inicjatywy. Zaczęła aktywnie uczestniczyć w Wakacyjnej Szkole Biblijnej oraz rocznym projekcie HOPE.

  Gdy ma trochę wolnego czasu w wolontariacie kościelnym skupia się na współpracy z Animal Friends, gdzie pracuje ze zwierzętami, a także z Departamentem Edukacji Humanitarnej.

  "Lubię spędzać czas tańcząc, ciesząc się przyjaciółmi i rodziną oraz kocham podróżować!" - pisze w liście.

  Ważną podróż odbyła w 2014 roku, kiedy udało jej się przylecieć do Rzymu, aby odwiedzić poznanego na rekolekcjach kolegę. Tak się akurat wtedy złożyło, że była Wielkanoc i mogła uczestniczyć w Mszy Wielkanocnej sprawowanej przez papieża Franciszka w Watykanie. Było to największym i najbardziej poruszającym doświadczeniem w jej życiu.

  Megan zawsze chciała uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży i jest szczęśliwa, że będzie mogła przyjechać na nie w tym roku. Rekolekcje młodzieżowe, na których była, pomogły jej lepiej poznać wspólnotę Kościoła oraz zapoznać mnóstwo ludzi z różnych zakątków Stanów Zjednoczonych. Niektórzy stali się jej bliskimi przyjaciółmi. Dlatego bardzo się cieszy, że przyjedzie do Polski i będzie mogła poznać młodych katolików z różnych zakątków globu. "Chcę pokazać światu, że młodzież katolicka jest nie tylko dumna z wiary, ale że nią żyje" - kończy swój list.

  Więcej o Dniach w diecezjach oraz o Światowych Dniach Młodzieży na www.sdm2016.wroclaw.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół