• facebook
 • rss
 • Pomagać, ale najpierw wiedzieć, jak pomagać

  Daniel Duś

  dodane 14.06.2016 19:03

  76. Diecezjalny Dzień Orłów KSM przygotowano na temat pomocy niepełnosprawnym. Młodzi spotkali się z Bartłomiejem Skrzyńskim, w-skersem, społecznikiem, rzecznikiem miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych. Jednym z tematów był savoir-vivre. Gość opowiedział także o tym, jak profesjonalnie pomagać i nie popełniać błędów.

  Prowadzenie niewidomemu również wymaga odpowiedniej wiedzy i praktyki   Prowadzenie niewidomemu również wymaga odpowiedniej wiedzy i praktyki Dominika Wołoszczak

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Spotkanie zaczęło się w samo południe najważniejszym punktem, czyli Eucharystią w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim. Mszy przewodniczył asystent diecezjalny KSM, Ks. Arkadiusz Krziżok. W homilii ksiądz zwrócił uwagę na to, że apostołowie idąc za Chrystusem mieli wszystko zostawić oraz przedstawił KSM jako zorganizowane apostolstwo.

  Po Mszy odbyło się spotkanie z Bartłomiejem Skrzyńskim, rzecznikiem prezydenta Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych, dziennikarzem i działaczem społecznym. Młodzież usłyszała o savoir-vivre z osobami niepełnosprawnymi, nasz gość - będący również osobą jeżdżącą na wózku i jak sam powiedział, nie ciepiącą tylko chorującą na zanik mięśni - pokazał praktycznie jak bezpiecznie prowadzić wózek w ekstremalnych sytuacjach.

  Warsztaty szkoliły uczestników do roli bycia przewodnikiem dla osoby niewidomej czy porozumiewania się z osobami głuchoniemymi. Na końcu odbyła się lekcja tańca z osobami na wózku. B. Skrzyński, który od początku uczestniczy w Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Henrykowa, organizowanej przez KSM, zwrócił uwagę na błędy, które popełnialiśmy w poprzednich latach.

  W swojej działalności młodzież z KSM-u chce jak najlepiej służyć, dlatego uczy się, jak robić to profesjonalnie i nie popełniać faux-pas. Takie warsztaty pozwoliły zdobyć cenne umiejętności i dały możliwość lepszego przygotowania do codziennej służby oraz pomocy podczas Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia. W imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej archidiecezji zapraszamy wszystkich do roli uczestnika jak i wolontariusza. Więcej informacji wkrótce na www.wroclaw.gosc.pl.

   

  Pamiątkowe wspólne zdjęcie ze spotkania   Pamiątkowe wspólne zdjęcie ze spotkania Dominika Wołoszczak

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół