• facebook
 • rss
 • Film i vloger

  Alicja Szymczak

  dodane 05.07.2016 22:11

  Trwa Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach.

  Minął czwarty dzień Salwatoriańskiego Forum Młodych. Tuż po jutrzni i śniadaniu młodzież udała się na warsztaty. Jednym z nich jest DKF – dyskusyjny klub filmowy. Polega on na tym, że uczestnicy wspólnie oglądają film, po czym przystępują do dyskusji oraz omówienia problematyki. To niezwykle ciekawe zajęcia, ponieważ uczą wypowiadania się i poruszania wielu tematów, a przede wszystkim zaznajamiają z dobrym kinem.

  Gościem dnia był znany vloger Mikołaj Kapusta, który prowadzi ewangeliczny kanał na kanale youtube. To młody człowiek z wielką pasją i miłością do Biblii. Aktualnie jest studentem teologii, która bardzo mu pomaga w tworzeniu filmików. Podczas konferencji poruszył bardzo ważny temat, mianowicie, Boga w kontekście Starego i Nowego Testamentu, tego czy w ST Bóg na pewno potępia człowieka i jest postacią, której człowiek ma prawo się bać. Swoje rozważania przeplatał żartami, śmiesznymi sytuacjami z życia, które bardzo się podobały młodym słuchaczom.

  Po krótkim odpoczynku miał miejsce punkt centralny dnia - Eucharystia.

  Zaskakująca ulewa nie pokrzyżowała popołudniowych planów uczestników forum i bez żadnych komplikacji odbył się turniej sportowy wszystkich grup.

  Na koniec dnia, podobnie jak w każdy dzień trwania forum, jego uczestnicy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu stanowiącej czas głębokiego wyciszenia i skupienia przed pójściem spać.

  Zobacz zdjęcia z wczoraj (poniedziałku).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół