• facebook
 • rss
 • Minął półmetek

  Alicja Szymczak

  dodane 07.07.2016 08:07

  Pięć dni Salwatoriańskiego Forum Młodych już za nami.

  To był niezwykle intensywny dzień przede wszystkim ze względu na to, że uczestnicy już po raz trzeci spotkali się na warsztatach. Zmęczenie powoli daje się we znaki, ale wraz z nim rośnie satysfakcja ze szlifowania swoich talentów.

  Jest na Forum warsztat, który ma wieloletnią tradycję - pierwsza pomoc. Młodzi ludzie rozwijają swoje ratownicze umiejętności, po to, by być gotowym do pomocy innym. Każdy po zakończeniu kursu otrzymuje specjalny certyfikat potwierdzający zdobyte kwalifikacje. Podczas zajęć robione są pozoracje, które imitują prawdziwe wypadki, bójki czy np. omdlenia.

  Gościem dnia był pan Adrian Ambrozik - historyk, pośrednik pracy i certyfikowany trener. Podzielił się z młodzieżą wiedzą na temat patriotyzmu. Mówił kim jest patriota w dzisiejszych czasach, jak się zachowuje, jakie pojawiają się stereotypy oraz jak my wyobrażamy sobie patriotę.

  Każda Msza św. na Forum Młodych ma swój wyjątkowy charakter. Tworzą ją przede wszystkim uczestnicy poprzez procesje z darami, czytania, oprawę muzyczną czy dekoracje. To wyjątkowy czas spotkania z Bogiem i radosnej modlitwy. Homilię dla zebranych wygłosił ks. Kamil Leszczyński SDS.

  Na zakończenie dnia odbył się wieczór radości, podczas którego grupy przedstawiały hasło Forum „Żyje się tylko raz” poprzez różne formy działalności artystycznej: taniec, śpiew, pantomimę itp.

  Dzień zakończył się wspólną modlitwą różańcową oraz adoracją Najświętszego Sakramentu.

  Zobacz zdjęcia z poprzedniego dnia (wtorku).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół