• facebook
 • rss
 • Na weekend moc atrakcji

  Alicja Szymczak

  dodane 10.07.2016 07:59

  Na Salwatoriańskim Forum Młodych uczestnicy mają za sobą pięć niesamowitych i intensywnych dni warsztatowych.

  Już w sobotę odbędą się pokazy tego, czego uczestniczy nauczyli się pod okiem ekspertów. Wyjątkowo dzisiaj swoje umiejętności zaprezentowały już dwa warsztaty: gospel i skimboard.

  Weekend na Forum nazywany jest Świętem Młodych. Jest to czas zabawy, radości, licznych koncertów oraz prezentacji poszczególnych warsztatów. To również świetna okazja aby przyjechali ci ludzie, którzy niestety nie mogli pojawić się na całym wydarzeniu.

  Po południu młodzież uczestniczyła w wyjątkowym spotkaniu. Prosto z Krakowa przyjechał Jan Mela. To człowiek, który mimo swojej niepełnosprawności zdobył Biegun Północy i udowodnił, że niepełnosprawność to tylko stan umysłu. Jest on również założycielem fundacji, która opiekuje się niepełnosprawnymi.

  Janek wygłosił dla zebranych piękne świadectwo, podczas którego opowiadał o swoim życiu, tym co go spotkało i jak sobie obecnie radzi. Po spotkaniu uczestnicy robili sobie z gościem zdjęcia, rozmawiali i żartowali.

  Kolejnej forumowej Eucharystii, której przewodniczył ks. Marcin Dębkowski SDS, on również wygłosił homilię. Podczas Mszy Świętej zaprezentował się warsztat migowy, który właśnie w tym języku pokazał modlitwę Ojcze Nasz.

  Po Mszy św., wraz z mieszkańcami Dobroszyc uczestnicy SFM wzięli udział w Drodze Światła.

  Zwieńczeniem całego dnia był Koncert zespołu Luxtorpeda, któremu nie przeszkodził nawet chwilowy brak prądu. Do późnych godzin młodzież bawiła się przy głośnych dźwiękach znanego zespołu.

  Zobacz zdjęcia.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół