• facebook
 • rss
 • Przyjdź pośpiewać europejskie szlagiery

  Karol Białkowski

  dodane 13.07.2016 08:11

  Za dziesięć dni koncert "Singing Europa". To będzie niezwykłe wydarzenie na Stadionie Wrocław, które wpisuje się w program Dni w Diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży. Weźmie w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

  Głównym organizatorem koncertu jest Narodowe Forum Muzyki. Wpisuje się też ono w dwa wydarzenia - Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 i Dni w Diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży.

  - To będzie spotkanie młodych przybyłych z całego świata, mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Wszyscy przyjdą na stadion, by śpiewać, bawić się. Nie braknie akcentu Światowych Dni Młodzieży ponieważ pielgrzymi będą największą grupą gości na tym wydarzeniu - mówi Agata Klinik z diecezjalnego sztabu przygotowań do ŚDM.

  Koncert będzie podzielony na dwie części. W pierwszej wystąpi zwyciężczyni talent show "The Voice of Italy" s. Cristina Scuccia. - Urszulanka chętnie dzieli się swoim wspaniałym darem - umiejętnością śpiewania. Wykona tego wieczora kilka popowych coverów. Między jej występami będzie można usłyszeć kolejne fragmenty wywiadu, w którym opowie o swoim życiu i powołaniu - dodaje.

  Nie braknie również materiałów multimedialnych wyświetlanych na telebimach zawierających wideorelacje z dotychczasowych wydarzeń Dni w Diecezji.

  Po przerwie rozpocznie się zasadnicza część koncertu. - Wystąpi wiele chórów z całej Europy. Jednocześnie na scenie będzie ponad tysiąc śpiewaków, którzy wykonają najsłynniejsze piosenki ze Starego Kontynentu. Będzie można usłyszeć m.in. "O sole mio" czy "Kukułeczkę" - wyjaśnia A. Klinik.

  Koncert będzie miał charakter podobny do karaoke. Do wspólnego śpiewu zaproszona zostanie bowiem zgromadzona publiczność. Na telebimach będą wyświetlane teksty. Nad całym przedsięwzięciem czuwa Agnieszka Franków-Żelazny, kurator ESK ds. muzyki.

  Co istotne koncert jest... bezcenny. Ci, którzy mają ochotę się na niego wybrać powinni zgłosić się po bilety do diecezjalnego sztabu przygotowań do ŚDM. - Ci, którzy nie zgłosili się po wejściówki w parafiach wciąż mają szansę. Miejsca na stadionie jeszcze są. Wystarczy napisać na adres biletystadion@sdm2016.wroclaw.pl wiadomość podając liczbę zapotrzebowania na wejściówki oraz imiona i nazwiska osób, które mają te wejściówki otrzymać. W wiadomości zwrotnej poinformujemy gdzie i jak je odebrać. Zaproszeni są wszyscy - zachęca A. Klinik.

  Koncert odbędzie się w sobotę 23 lipca o godz. 18.

  A tak "Singing Europa" promuje Narodowe Forum Muzyki. Koncert na Stadionie Wrocław jest jednym z trzech wydarzeń. Kolejne koncerty odbędą się 30 lipca i 6 sierpnia. Szczegóły TUTAJ.

  Singing Europe - film promocyjny projektu Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu
  Narodowe Forum Muzyki

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół