• facebook
 • rss
 • W siostrzanym gronie

  ac

  dodane 05.09.2016 19:23

  Dzień skupienia dla sióstr przełożonych z wrocławskiej archidiecezji odbył się we wrocławskim domu Urszulanek Unii Rzymskiej.

  Mszy św. przewodniczył o. bp Jacek Kiciński, który wiele uwagi poświęcił w homilii tematowi „rozeznania” – swojego powołania, odpowiedzialności za nie, pielęgnowania go. Zachęcał do zaangażowania w formację, a w pełnieniu funkcji przełożonej do „bycia siostrą dla swoich sióstr”. O. Aleksander Bober przedstawił konkretne propozycje formacji w ramach Studium Teologii Życia Konsekrowanego, prowadzonego przez Misjonarzy Klaretynów, wpisanego w strukturę Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Zaprosił również siostry do udziału w odbywającym się co roku na początku maja Ogólnopolskim Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego w Krzydlinie Małej koło Wołowa.

  – Dzień skupienia sióstr przełożonych zorganizowany został w naszej archidiecezji po raz pierwszy – mówi s. Jolanta Ziółkowska, archidiecezjalna referentka ds. życia konsekrowanego. – Już wkrótce rozpocznie się nowy cykl dni skupienia dla wszystkich sióstr. We wrześniu zgromadzimy się na Jasnej Górze, uczestnicząc w archidiecezjalnej pielgrzymce, 14 października w ramach uroczystości jadwiżańskich weźmiemy udział w spotkaniu w Trzebnicy, w listopadzie zaplanowany jest dzień skupienia przy ul. Katedralnej 4.

  Kolejne, comiesięczne spotkania wpisane są w program formacji stałej życia konsekrowanego w Polsce w roku duszpasterskim 2016/2017 „Idźcie i głoście”. Cykl zakończy się w naszej archidiecezji w czerwcu dwudniową pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół