• facebook
 • rss
 • Abp Józef Kupny odznaczony

  mr, kb

  dodane 09.09.2016 12:43

  Prezydent RP, Andrzej Duda, przyznał metropolicie wrocławskiemu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

  Wyróżnienie zostało przyznane przez głowę państwa za wybitne zasługi w działalności duszpasterskiej i społecznej, za propagowanie polskiej kultury i krzewienie idei chrześcijańskiej oraz osiągnięcia w pracy naukowej. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się przy okazji archidiecezjalnych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski na szczycie Ślęży. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski wręczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Krzysztof Szczerski.

  - Jestem zaskoczony - mówił tuż po wręczeniu odznaczenia abp Józef Kupny. - Chcę bardzo serdecznie podziękować panu prezydentowi za to wyróżnienie. Serdecznie dziękuję także panu ministrowi za wręczenie i panu wojewodzie (Pawłowi Hreniakowi, przyp. red.) za wnioskowanie.

  Metropolita wrocławski podkreślił, że bardzo się cieszy tym wyróżnieniem i bardzo sobie je ceni.

  - Myślę, że jest to wyraz wielkiego uznania dla Kościoła na Dolnym Śląsku i będę to wyróżnienie rozumiał jako pewne zobowiązanie. Powiem bardzo krótko: mam w tej chwili dwa krzyże. Ten jeden krzyż zobowiązuje mnie do pracy na rzecz wspólnoty wiernych Kościoła, a drugi przypomina mi o ojczyźnie, o naszym narodzie i zobowiązuje do pracy, do wysiłku dla naszej ojczyzny dla naszego państwa.

  Wraz z księdzem arcybiskupem Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został prof. Stanisław Gebhardt.

  SZEROKA RELACJA Z UROCZYSTOŚCI NA ŚLĘŻY: TUTAJ.

  GALERIA ZDJĘĆ ZE ŚLĘŻY: TUTAJ.

  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski wręczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Krzysztof Szczerski   Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski wręczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Krzysztof Szczerski Maciej Rajfur /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół