• facebook
 • rss
 • Nie tylko dla parafian!

  Maciej Rajfur

  |

  Gość Wrocławski 38/2016

  dodane 15.09.2016 00:00

  Czujesz, że tęsknisz za Panem Bogiem, wierzysz, ale Twoja wiara nie jest kompletna, masz pytania, które przez wiele lat pozostawały bez odpowiedzi? Przyjdź.

  Inicjatywa organizowana przez parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie to część parafialnych misji świętych. Głównym celem będzie ewangelizacja mieszkańców oraz przybyłych gości, a przy tym promocja kultury i wartości chrześcijańskich, przeciwdziałanie patologiom i zagrożeniom oraz integracja. Festiwal Wiary i Życia to cykl opartych na kerygmacie spotkań skierowanych do współczesnego człowieka z jego pytaniami, pragnieniami, wątpliwościami i obawami. Wydarzenie z muzyką otwierającą serca, świadectwem i słowem Bożym poprowadzi ks. Artur Godnarski ze wspólnotą św. Tymoteusza z Gubina wraz z zespołem muzycznym „Przystanku Jezus”.

  Planowane są happeningi w poszczególnych wioskach parafii oraz spotkania dla szkół. Całość rozpocznie się koncertem i konferencją ze znanym aktorem i mimem Ireneuszem Krosnym w namiocie festiwalowym w Osolinie (naprzeciwko ul. Tymiankowej) w niedzielę 25 września o godzinie 16. Wszystko zakończy się natomiast w niedzielę 2 października o godz. 11 uroczystą Eucharystią i festynem. – Dla naszej wspólnoty parafialnej to wielkie wyzwanie logistyczne, ale przede wszystkich duchowe. Dlatego ufamy w Bożą pomoc, bo sami nie damy rady. Prosimy też wszystkich czytelników o modlitwę w naszej intencji – mówi ks. proboszcz Grzegorz Skałecki. W organizację misji i festiwalu włączyło się mnóstwo parafian i ludzi dobrej woli, a skala wydarzenia rośnie w miarę przygotowań. – Duchowo szykujemy się już od ostatniego adwentu, poprzez różne inicjatywy modlitewne. – puentuje ks. Skałecki SDS. Więcej na:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół