• facebook
 • rss
 • Bóg daje pełnię szczęścia

  Elżbieta Kowalik

  dodane 13.09.2016 18:33

  Jeden z ostatnich dni upłynął w prawdziwie domowej atmosferze. Zresztą towarzyszyła ona studentom z DA "Dominik" przez cały ich pobyt w Białym Dunajcu.

  Noc jak zwykle okazała się za krótka, ale poranne promienie słońca, zapowiadające kolejny ciepły dzień były najlepszą rekompensatą. Ciche rozmowy w kuchni oznaczały, że dyżur kuchenny na czele z Gospodynią przygotowuje już śniadanie. Turystyczni zadbali, żeby pomimo zmęczenia kondycja utrzymała się na zadowalającym poziomie. Dlatego zaraz po posiłku wyruszyliśmy w trasę.

  Fani pięknych widoków i wymagających podejść skierowali się na Zawrat ,a inni wybrali się zdobywać Grzesia, Rakoń i Wołowiec. Natomiast Ci, którzy mieli ochotę się zrelaksować, mogli cieszyć oczy zielenią w Dolinie Chochołowskiej. Kiedy tylko na horyzoncie wyłaniał się widok zapierający dech w piersiach, do akcji ruszali pasjonaci robienia selfie. Głodomory wyjadały pasztety i czekolady z prowiantu, a gaduły opowiadały sobie niestworzone historie. Na szlaku zdarzały się nieszablonowe sytuacje, jak np. pogoń za oscypkami i frytkami, czy ciekawe rozmowy z napotkanymi turystami.

  Kiedy usatysfakcjonowani, choć zmęczeni, mogliśmy wrócić, rozpoczął się wewnątrzchatkowy bieg pod prysznice. Kto pierwszy-wygrywał. Całe szczęście, że pysznego jedzenia u nas pod dostatkiem-leczo smakowało wszystkim.

  Po taki obiedzie mogliśmy ruszać na Eucharystię do miejscowego kościoła. Zaraz po niej zaproszony został gość specjalny-Piotr Żyłka-znany z przygotowania wywiadu ze ś.p. ks. Kaczkowskim do bestselleru "Życie na pełnej petardzie" oraz redaktor naczelny Deon.pl. Swoją konferencją chciał nam przypomnieć, że w pełni szczęśliwi będziemy wtedy, gdy w naszym życiu obecny będzie Bóg.

  Dzień zakończyły wspólne śpiewy i pyszna szarlotka w karczmie u Furtoka. Minione wydarzenia z pewnością pozostaną na długo w pamięci.

  Zobacz zdjęcia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół