• facebook
 • rss
 • Nadmorski dom regeneracji

  Paweł Trawka

  dodane 13.09.2016 18:15

  Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, poświęcił dziś dom rekolekcyjno-formacyjny wrocławskiej caritas w Łebie.

  Odnowiony obiekt będzie służył w pierwszym rzędzie kapłanom naszej archidiecezji. Będą tu mogli przyjechać na własne rekolekcje czy dni skupienia lub po prostu odpocząć.

  Dokonując poświęcenia Domu im. św. Jadwigi, metropolita wrocławski modlił się o błogosławieństwo dla gromadzącej się w nim wspólnoty kapłanów, aby wiernie naśladowali przykład życia Jezusa.

  Przez wstawiennictwo św. Jadwigi prosił Ducha Świętego, by ich wspomagał we wszystkich trudach i zachował od pokładania złudnej nadziei w dobrach przemijających.

  Zmodernizowany budynek usytuowany jest obok domu, w którym wypoczywają seniorzy wyjeżdżający w ramach Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów.

  - Dzięki temu sąsiedztwu opieką duszpasterską mogą zostać objęte osoby wyjeżdżające na turnusy do Łeby - zaznacza ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. - Liczymy, że dzięki temu ożyje też nasza kaplica.

  Większość turnusów dla seniorów rezerwowane jest przez całe parafie, które często przyjeżdżają wraz z duszpasterzem, dzięki czemu pobyt w Łebie otrzymuje dodatkowy charakter formacyjny i duchowy.

  Dom rekolekcjo-formacyjny otrzymał imię św. Jadwigi, patronki wrocławskiej Caritas. Pobyt w tym ośrodku może zachęcić kapłanów do bliższej współpracy z Caritas przez poznanie jej dzieł.

  Niemal wszystkie parafie uczestniczą np. w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W wielu parafiach działają również Parafialne Zespoły Caritas, ale ponad połowa nie prowadzi tej formy pomocy charytatywnej.

  Modernizacja domu, który przez ostanie lata nie był w pełni wykorzystany, była możliwa tylko dzięki osobistemu zaangażowaniu abp. Józefa Kupnego. W obiekcie jest 18 miejsc noclegowych. Kapłani już mogą rezerwować pokoje na pobyt w Łebie.

  Zobacz kilka zdjęć z poświęcenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół